امروز ۲ ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۳ ق.ظ

رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آمار یکماهه ای از حوادث ترافیکی در شهرستان کهگیلویه (دهدشت) ارایه نمود

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز کهگیلویه وبویراحمد؛ جلال پوران فرد به تعداد ماموریتهای تصادفی توسط اورژانس ۱۱۵ دهدشت  در خردادماه ۹۷ اشاره ای کرد وگفت: ۷۹ ماموریت تصادفی در این ماه انجام شده است که از این تعداد ماموریت ۷۲ ماموریت شهری و ۷ ماموریت جاده ای انجام گرفته است.

رئیس  اورژانس پیش بیمارستانی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در مجموع ۱۱۲ مصدوم در حوادث ترافیکی  کهگیلویه رخ داد است افزود : ۳۲ مصدوم در محل درمان سرپایی و ۸۰ مصدوم دیگر جهت ادامه درمان به بیمارستان امام خمینی دهدشت انتقال داده شدند.

پوران فرد عنوان کرد: ۹۷درصد موارد ترومایی در خردادماه سالجاری  در کهگیلوبه مربوط به حوادث ترافیکی و سقوط از ارتفاع در رتبه دوم قرارگرفته است.

رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: خدمات اورژانس هوایی در این شهرستان به ۲ بیمار نیاز فوری به خدمات پزشکی بود که توسط اورژانس هوایی استان امداد رسانی و به مراکز درمانی انتقال شدند.

وی نیز ادامه داد: درخردادماه سالجاری یک مورد احیای قلبی ریوی موفق توسط اورژانس۱۱۵ دهدشت صورت گرفت که این خدمت اورژانسی به خانم جوانی بود که دچار ایست قلبی شده بودوبا اقدامات سریع وبه موقع تکنسینها توانستند این بیمار را احیا وازمرگ حتمی نجات دهند.

در پایان این خبرمسئول اورژانس شهرستان کهگیلویه افزود: شهرستان کهگیلویه دارای ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک کد پشتیبان با تعداد ۴۲ تکنسین و ۷ نفر خانم کارشناش پرستاری دیسپچ در حال خدمت رسانی به مردم عزیز و همشیریان میباشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.