امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۷ ق.ظ

آزمون تروما کارکنان اورژانس کهگیلویه و بویراحمد
برگزار شد

برگزاری آزمون ترومای کارکنان اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری آزمون تروما کارکنان اورژانس ۱۱۵ در شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان؛ جلال پوران فرد با بیان اینکه این آزمون در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۶ و۲۷ تیرماه سالجاری در گچساران، دهدشت، لیکک و بویراحمد برگزار شد، گفت: بیش از ۲۸۵ نفر در این آزمون شرکت داشتند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از آنجایی که پیش بیمارستانی، نظام مراقبت درمانی را تشکیل می‌دهند انجام صحیح و مطلوب آن می‌تواند مشکلات ناشی از ناتوانی های طولانی مدت و همچنین مرگ و میر ناشی از تروما را کاهش دهد.

پوران فرد هدف از برگزاری این آزمون ها را ارزیابی میزان دانش و مهارت و همچنین به روز شدن دانش و اطلاعات نیروهای عملیاتی دانست و اذعان کرد: یکی از اساسی‌ترین نیازهای سلامت جامعه توانایی‌ها و صلاحیت‌های علمی و عملی ویژه است که با آمادگی کامل در حساس‌ترین لحظات یاری مصدومان بشتابند .

وی ادامه داد: از عمده‌ترین عملکرد نامطلوب کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی در ارائه مراقبت های ترومایی در این مرحله فقدان دانش و مهارت های مربوطه است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان تصریح نمود: مطالعات نشان داده اند که مراقبت های پیش بیمارستانی تاثیر قابل توجهی در کاهش مرگ و میر مصدومان دارند بنابراین ارتقاء دانش و مهارت این قشر از نظام سلامت موجب تسهیل در ارائه خدمات اورژانس می شود.

پوران فرد در پایان خاطر نشان کرد: اگر چه کارکنان فوریت‌های پزشکی در اکثر مهارت ها در محدوده خوبی قرار دارند ولی نیاز است افرادی که در آزمون ها حد نصاب را کسب نکرده اند، آموزش های لازم را دریافت نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.