امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۰۱ ق.ظ
  • کد خبر: 5996
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲ام مرداد ۱۳۹۷
نشست سرپرست سازمان اورژانس کشور با مسئولین نهاد های امدادی کشور آلمان صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در جلسه مشترک با نمایندگان تیم های حوادث و بحران کشور آلمان: ما با ظرفیت کشور آلمان کاملاآشناییم و انتقال تجارب دو کشور بسیار ارزنده است و این هم افزایی باعث رشد دو طرف خواهد شد.

وی افزود: ما در  دو روز گذشته چند زلزله را در کشور تجربه کردیم که سرعت العمل تیم های ارزیاب اورژانس نقش پر رنگی در تشخیص و شناسایی مصدومین داشت و همچنین تجارب خوبی در ارائه خدمات به بحران زلزله را پیدا کردیم و اگر این زلزله ها در برخی کشورها اتفاق بیفتد قطعا به مشکل های جدی بر می خورند.

کولیوند تصریح کرد: ما باید بطور مشترک سناریوهای جدیدی را در مدیریت بحران ترتیب بدهیم .

بعد از زلزله مردم جرات حضور در منازل را ندارند که ما رو موظف به طراحی سناریوی حل مشکلات روحی در منطقه می کند.

وی با توجه به بکارگیری داوطلبین گفت: بحث داوطلبین نقش مهمی در حوادث دارند و در کشور ما سالها قبل امام خمینی (ره) بحث داوطلبین رو در قالب بسیج ایجاد کردند که امورات مختلفی از جمله ساخت و ساز، درمان، دفاع از کشور و آموزش و سواد آموزی، کشاورزی و… انجام می دهند.

دکتر کولیوند گفت: در زلزله سال گذشته کرمانشاه تنها با یک فرمان مقام معظم رهبری کیلومترها ترافیک جهت کمک‌های مختلف به زلزله زدگان به صورت داوطلبانه شکل گرفت.

کولیوند در پایان اشاره کرد: ما به یک سازماندهی جدیدتر برای تیم های داوطلب داریم که باید بر اساس نیازمندی های مختلف سازماندهی های مختلف شکل دهیم و همچنین هرچه بحثهای آموزشی و پژوهشی خود را افزایش دهیم قطعا در روند عملیات ها نقش بسزایی دارد و به ما کمک خواهد کرد و باید از جلسات و مذاکرات خارج شد و هرچه سریعتر نتیجه این کارگروه های مشترک ایران و آلمان مشهود و عملی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.