امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۹ ق.ظ
  • کد خبر: 6073
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۳ام مرداد ۱۳۹۷
رئیس اورژانس هوایی کشور گفت: اورژانس هوایی شهرکرد،امروز با حضور وزیر بهداشت راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، سرور رئیس اورژانس هوایی کشور از افتتاح پایگاه هوایی شهرکرد، امروز با حضور وزیر بهداشت خبر داد و گفت: اورژانس هوایی شهرکرد، سی و پنجمین پایگاه اورژانس هوایی کشور است و این پایگاه با همکاری و توافق انجام شده با ارتش هوا نیروز‌ جمهوری اسلامی ایران  راه اندازی می‌شود.


افتتاح ۸ پایگاه جدید اورژانس هوایی در آینده نزدیک با کمک ارتش هوانیروز

وی با بیان اینکه با همکاری ارتش هوا نیروز‌ ۸ پایگاه جدید اورژانس در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود، افزود: خدمات اورژانس هوایی شهرکرد با استقرار بالگرد ارتش هوا نیروز‌ از امروز فعال می‌شود و این پایگاه به دلیل ارتفاع بالای استان چهار محال بختیاری و صعب‌العبور بودن راه‌های ارتباطی بین نقاط مختلف از اهمیت خاصی در کشور برخوردار است.

سرور عنوان کرد: بالگرد مورد استفاده در اورژانس هوایی شهرکرد متناسب با شرایط اقلیمی این منطقه است و توانایی پرواز در ارتفاعات بالا را دارد.

 اورژانس هوایی شهرکرد در شرایط برف و بوران به داد مردم می رسد

وی اضافه کرد: بالگرد اورژانس هوایی شهرکرد به صورت خرید خدمتی از ارتش هوا نیروز‌ تحویل گرفته شده است تا در فصول سرد سال و هنگام بارش برف و بوران، خدمات فوریت‌های پزشکی  از طریق اورژانس هوایی به مصدومان داده شود.

رئیس اورژانس هوایی کشور عنوان کرد: در هنگام بسته شدن راه‌های ارتباطی با کمک اورژانس هوایی می‌توان خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم رساند.

نجات مصدومان ترافیکی محور شهرکرد- خوزستان با اورژانس هوایی

سرور تأکید کرد: استان چهار محال بختیاری در مسیر مواصلاتی‌ با استان خوزستان است از این رو متأسفانه حوادث ترافیکی در جاده‌های ۲ استان زیاد اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: اورژانس هوایی شهرکرد می‌تواند در انتقال مصدومان حوادث ترافیکی به مراکز درمانی مؤثر باشد.

رئیس اورژانس هوایی کشور اظهار کرد: کارگاه اورژانس هوایی در شهرکرد به منظور آموزش سوپروایزر‌های مراکز درمانی استان، تکنسین‌های جاده‌ای،‌ تکنسین‌های اورژانس شهری و پرسنل مراکز بهداشتی و درمانی برای فعالیت در پایگاه اورژانس هوایی شهر کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.