امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۶ ق.ظ
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در کشور نیازمند 40 بالگرد امدادرسان هستیم، گفت: ناوگان امداد هوایی کشور تا پنج سال آینده تکمیل می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی اورژانس کشور در مرکز استان چهارمحال و بختیاری،محسن ابراهیمی مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان چهارمحال و بختیاری گفت:دقایقی پیش اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار چهارمحال و بختیاری، نماینده مردم اردل، کیار، کوهرنگ و فارسان در مجلس و جمعی از مدیران در فرودگاه شهید استکی شهرکرد افتتاح شد.

 سید حسن قاضی زاده هاشمی در این مراسم با اشاره به اینکه در کشور نیازمند ۴۰ بالگرد امدادرسان هستیم، گفت: ناوگان امدادهوایی کشور تا پنج سال آینده تکمیل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار ۴۰ بالگرد امدادرسان در کشور خبر داد و افزود: چهارمحال و بختیاری با داشتن مناطق صعب‌العبور نیازمند اورژانس هوایی است.

وی با اشاره به اینکه بالگردها با همکاری ارتش هوانیروز در اورژانس هوایی خدمات‌رسانی می‌کنند، یاد و خاطره شهدای هوانیروز را در عملیات مرصاد گرامیداشت.

فرامرز  شاهین مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری در حاشیه این مراسم گفت: چهلمین پایگاه اورژانس هوایی کشور با همکاری و توافق انجام شده با ارتش هوا‌نیروز‌ جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه شهید استکی شهرکرد افتتاح شد.

ایشان با اشاره به اینکه این بالگرد از ارتش‌ هوانیروز اصفهان خرید خدمتی شده است، افزود: این بالگرد خصوصاً در فصول سرد سال و هنگام بارش باران و برف می‌تواند به مصدومان مناطق صعب‌العبور استان خدمات‌رسانی کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۰ و از ابتدای سال‌جاری هشت امداد هوایی در چهارمحال و بختیاری انجام شده است، اضافه کرد: تا قبل از افتتاح این پایگاه، امداد هوایی به مصدومان در استان توسط بالگرد اورژانس اصفهان و یاسوج انجام می‌شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پایگاه اورژانس هوایی شهرکرد پس از بازسازی پایگاه رحمتیه به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد منتقل می‌شود.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.