امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵ ق.ظ

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از برگزاری اولین کارگاه آموزشی phtm(مدیریت مصدومین ترومایی در اورژانس پیش بیمارستانی)،در استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد،جلال پورانفرد گفت:اولین دوره آموزشی مدیریت مصدومین ترومایی در شرایط پیش بیمارستانی در طول دو روز با هدف کاهش مرگ و میر،استفاده بهینه از تجهیزات،حفظ زمان طلایی به نفع بیمار و توانمند سازی کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی استان،با حضور ۲۴ نفر از تکنسین های اورژانس در روزهای ۹ و ۱۰ مردادماه در سالن edc دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

پورانفرد بر اهمیت خدمات اورژانس ۱۱۵ تاکید کرد و افزود:این کارگاه دو روزه در دو بخش تئوری و عملی پیرامون مباحث مرتبط با تروما تشکیل شد.و از خصوصیات این دوره گریم بیمار نماها جهت شبیه سازی مصدومین بود که به کارشناسان فوریتها کمک می کرد تا حد زیادی در ارزیابی بیمار با وضعیت واقعی تری روبرو شوند.

به گفته پورانفرد در این کارگاه دو روزه پرسنل فوریتهای پزشکی شرکت کننده پس از طی آموزش و آزمون کتبی و عملی و کسب نمره قبولی گواهینامه این دوره را دریافت خواهند کرد.

معاون اجرایی اورژانس پیش بیمارستانی کهگیلویه  و بویراحمد عنوان کرد: امروز پنجشنبه ۱۰ مردادماه، رئیس دفتر ریاست دانشگاه دکتر نگین تاجی، معاون درمان  دکتر سبز، رئیس اداره اقتصاددرمان دکتر پورصمد با جمعی از مسولین واحدهای مختلف دانشگاه از این کارکاه بازدید بعمل آوردند.

محسن جلیل تصریح کرد: بازدیدکنندگان ضمن تشکراز زحمات تیم اجرایی و مسئولین برگزاری این کارگاه، در خصوص  اهمیت چنین آموزشهایی که به صورت علمی و عملی برگزار میگردند نیز  توضیحاتی درداین زمینه ارایه گردید.. در  این بازدید معاون اجرایی اورژانس پیش بیمارستانی  ضمن ارایه توضیحات لازم دردخصوص نحوه برگزاری ، تعداد شرکت کننده و اساتید و بازدید کنندگان این کارگاه آموزشی، از حضور مسئولین دانشگاهی در این کارگاه که باعث قوت قلب پرسنل اورژانس می گردد تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش وبدا؛  این کارگاه آموزشی عصر امروز با معرفی ۵ نفر برتر بنامهای(ظهراب چمن آراء، بهمن مختاری، دکتر اردشیر افراسیابی، دکتر وحید براتی و علی یارنسب) بعنوان مربی (IP) به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.