امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸ ق.ظ
  • کد خبر: 6446
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۳ام مرداد ۱۳۹۷
رئیس مرکز اورژانس تهران: آتل و پتوهای یک‌بار مصرف در اورژانس تهران استفاده می شود.

خبرهای خوش اورژانس برای شهروندان تهرانی/از پتوهای و آتل های یکبار مصرف تا اقتتاح پایگاه های جدیدرئیس مرکز اورژانس تهران: آتل و پتوهای یک‌بار مصرف در اورژانس تهران استفاده می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس تهران؛ پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به استفاده از پتوهاى نجات یکبار مصرف ایرانى تولید یک شرکت دانش بنیان ایرانی گفت:این پتوها نقش بسزایی در کنترل عفونت، جلوگیری از عبور گرما و مانع از انتقال حرارت بدن به خارج دارد. همچنین آتل‌های یک‌بار مصرف که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته کاهش چشمگیری در کنترل عفونت ها داشته است.

وی با بیان اینکه با اقدامات مناسب در دو طرح ۲۴۷ و ۷۲۴ که مربوط به مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی است گفت:خوشبختانه در راستای این دو طرح، اقدامات‌ خوبی در اورژانس تهران صورت گرفت، به عنوان مثال در راستای اجرای طرح ۲۴۷ تاکنون حدود ۲۰۰۰ نفر از مرگ نجات پیدا کردند که برای شهروندان تهرانی اتفاق خوبی بوده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه داد:به زودی از کیت های آزمایشگاهی در آمبولانس های مرکز اورژانس تهران استفاده می شود که کمک بزرگی به تشخیص آلودگی خونی بیماران در سه دقیقه می کند،این کیت های تست کننده به جلوگیری و  پیشگیری نیدل استیک (زخم سر سوزن) کمک شایانی می کند.

دکتر صابریان گفت:ظرف دو ماه آینده ۸ تا ۱۰ پایگاه جدید و مجهز در کلانشهر تهران افتتاح می شود.
رئیس مرکز اورژانس تهران در پایان گفت:با برنامه ریزی های صورت گرفته مشکل کمبود نیروی انسانی در اورژانس تهران با آموزش های لازم و تخصصی ظرف یکی و دو ساله آینده حل خواهد شد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.