امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷ ق.ظ
شیراز میزبان اولین دوره امدادگر اورژانس برای اصحاب رسانه فارس

به گزارش روابط عمومی وستاد اطلاع رسانی سازمان اورزانس کشور در مرکز استان فارس نخستین دوره آموزشی امدادگر اورژانس (کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی) برای فعالان حوزه خبر و رسانه استان فارس در شیراز برگزار می‌شود.

محمد جواد مرادیان رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار، گفت: این دوره برای اولین بار با هدف فراهم کردن بستری مناسب برای افزایش سطح سلامت در جامعه برای اصحاب محترم رسانه برگزار خواهد شد.

وی افزود: امروزه روند افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح رانندگی، فراوانی حوادث و بلایای غیر مترقبه توجه جدی به خدمات رسانی اورژانس را طلب می‌کند.

مرادیان ادامه داد: در این راستا یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های نظام سلامت جامعه تربیت افرادی با توانایی‌ها و صلاحیت‌های علمی و عملی ویژه است تا با آمادگی کامل در حساس‌ترین لحظات به یاری دردمندان بشتابند.

رئیس اورژانس فارس اظهار کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس به دنبال پیشبرد اهداف مذکور برای نخستین بار اقدام به برگزاری دوره آموزشی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی برای اصخاب رسانه استان میکند.

مرادیان در پایان تصریح کرد: این دوره به مدت ۳ ساعت با سر سرفصل‌های آخرین متد کمکهای اولیه و احیای قلبی – ریوی  در روز دوشنبه و تاریخ ۱۵ مرداد برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.