امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸ ق.ظ
صبح امروز با حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس به مناسبت بزرگداشت شهید صارمی و روز خبرنگار از سوی اورژانس فارس برای خبرنگاران حوزه سلامت نخستین دوره آموزشی کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی برگزار شد.

به گزارش سخنگو و روابط عمومی اورژانس کشور در فارس، صبح امروز با حضور رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس به مناسبت بزرگداشت شهید صارمی و روز خبرنگار از سوی اورژانس فارس برای خبرنگاران حوزه سلامت نخستین دوره آموزشی کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی برگزار شد.

محمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس بر ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عموم در زمان بروز حوادث اورژانسی تأکید کرد و اظهار داشت: امروز روند افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح رانندگی،توجه جدی به خدمات‌رسانی اورژانس  وکمک‌های پیش بیمارستانی را طلب می‌کند.

وی با بیان اینکه امروزه تکنیک‌های حیاتی و نجات بخش احیاء قلبی ریوی تحت عنوان سلسله اقداماتی منظم و هدفمند در بازگرداندن اعمال حیاتی بدن از اهمیت ویژه برخوردار است گفت: آنچه در هنگام وقوع حادثه اهمیت فراوانی دارد، امدادرسانی به موقع و اصولی است که می‌تواند جان افراد بسیاری را از مرگ حتمی نجات بدهد.

در این دوره، خبرنگاران با سرفصل‌های آموزش کمک‌های اولیه و آخرین متد احیای قلبی ریوی در سال ۲۰۱۷ آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.