امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۸ ق.ظ
  • کد خبر: 6703
  • گروه : اصفهان
  • تاریخ انتشار: ۱۷ام مرداد ۱۳۹۷
دوره دو روزه آمادگی تیم های واکش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در اصفهان

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛
دوره آمادگی تیمهای واکنش سریع در حوادث CBRNE برگزار شد
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان از برگزاری دوره دو روزه آمادگی تیمهای واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: دوره آمادگی تیمهای واکنش سریع اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث CBRNE با هدف ارتقای سطح دانش و عملکرد این تیمها برای رویارویی با حوادث CBRNE شامل حوادث شیمیایی، بیولوژیک، رادیواکتیو، هسته ای و انفجاری برگزار شد.
وی افزود: در این دوره تعداد یکصد نفر از گروه های هدف تمام شهرستان های استان اصفهان شامل ۴ نفر از کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی هر شهرستان که به عنوان تیم واکنش سریع معرفی شده بودند، به مدت دو روز در تاریخ ۱۶ و ۱۷ مردادماه جاری شرکت کردند.
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه دوره ذکر شده به صورت تئوری و عملی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر برگزار شد، تصریح کرد: در این دوره، شرکت کنندگان به صورت عملی با روشهای استفاده از لوازم حفاظت فردی، لباسهای NBC، لباسهای فشار مثبت، انواع ماسک ها و کیت های حوادث شیمیایی و بیولوژیک آشنا شدند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در پایان این دوره مانور میدانی انجام شد و آزمون کتبی از شرکت کنندگان به عمل آمد.
وی یادآور شد: این دوره با حضور دکتر کریمی نیا از سازمان پدافند غیر عامل کشور، دکتر فروغی زاده و خانم دکتر بیگدلی از سازمان انرژی اتمی کشور و خانم دکتر میرکتولی معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.