امروز ۲۸ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۸ ق.ظ
برقراری ۶۵ هزار و ۱۵۹ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ شیراز در مرداد امسال، از حضور کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی استان فارس در ۲۰ هزار و ۲۱۶ مأموریت امدادی

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در فارس : مدیر حوادث و فوریت‌ های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به برقراری ۶۵ هزار و ۱۵۹ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ شیراز در مرداد امسال، از حضور کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی استان فارس در ۲۰ هزار و ۲۱۶ مأموریت امدادی خبر داد.

دکتر «محمدجواد مرادیان» ادامه داد: از مجموع این مدیریت ها، چهارده هزار و ۴۹۸ مورد در مناطق شهری و پنج هزار و ۷۱۸ مورد جاده‌ای بوده است.

او با بیان اینکه در این مدت واحد‌های عملیاتی اورژانس به مصدومان چهار هزار و ۶۰۹ حادثه رانندگی و ۶ هزار و ۵۵۶ مصدوم و بیمار در حوادث رانندگی کمک رسانی کرده اند، افزود: واحد‌های عملیاتی اورژانس در مجموع سه هزار و ۹۷۵ نفر را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل کرده اند.

مدیر حوادث و فوریت‌ های پزشکی دانشگاه با اشاره به درمان سرپایی ۶۳۶ مصدوم در محل حادثه، اضافه کرد: تعداد کل ماموریت ‌های مرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، دو درصد افزایش داشته است.

رئیس اورژانس فارس همچنین با ابراز تاسف از کشته شدن ۵۹ نفر در جاده‌ های استان خبر داد و گفت: در این مدت هفت مصدوم به کمک بالگردهای امداد هوایی اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گفته مدیر مرکز حوادث و فوریت‌ های پزشکی دانشگاه، متوسط رسیدن اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به صورت میانگین در استان در حوادث شهری پنج دقیقه و در جاده ‌ها ۱۱ دقیقه ثبت شده است.

دکتر مرادیان بر لزوم توجه رانندگان و سرنشینان خودرو به هشدار‌های پلیس راه تاکید کرد و گفت: لازم است از رانندگی با سرعت غیرمجاز پرهیز شود و به هنگام توقف‌ های اضطراری نیز رعایت موارد ایمنی را فراموش نکنیم./

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.