امروز ۲۸ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۶ ق.ظ
به مناسبت نزدیک شدن به 26 شهریور سالروز تاسیس اورژانس 115، فوریتهای پزشکی گیلان با تمام قوا درمصلی شهر رشت حضور یافت.

به مناسبت نزدیک شدن به ۲۶ شهریور سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵، فوریتهای پزشکی گیلان با تمام قوا درمصلی شهر رشت حضور یافت.

حضور باشکوه اورژانس ۱۱۵ گیلان در مصلی شهر رشت

همزمان با ۴محرم و ۲۳شهریور به مناسبت نزدیک شدن به سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵، فوریتهای پزشکی گیلان با تمام قوا درمصلی شهر رشت حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گیلان، امروز جمعه ۲۳ شهریور همزمان با روز چهارم ماه محرم اورژانس ۱۱۵ گیلان در مصلی شهر رشت در مراسم شیرخوارگاران حسینی و نماز جمعه حضور یافت.

اورژانس ۱۱۵در این مراسم با استقرار ۵۰ تن از پرسنل خود(اعم از پزشک، پرستار و تکنسین فوریتهای پزشکی) و نیز ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس،۳ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس و ۲ چادر مجهز حضور یافت. این حضور قبل از شروع مراسم شیرخواراگان حسینی شروع شد و تا پایان نماز جمعه ادامه یافت.

خدماتی که اورژانس ۱۱۵ گیلان در این حضور ارائه داد، تست رایگان قند خون و فشار خون و آموزش احیای قلبی ریوی پایه به شرکت کنندگان درمراسم بود.

سخنرانی ریاست مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان قبل از شروع خطبه نماز جمعه در مصلی شهر رشت ازمهم ترین رویدادهای این حضور بود.

دکتر پیمان اسدی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی در این سخنرانی در خصوص سالروز تاسیس اوژانس ۱۱۵ صحبت کرد.

گوشه های از سخنرانی دکتر اسدی در پیش خطبه نماز جمعه امروز مصلی رشت ازین قرار بود:

رییس فوریتهای پزشکی گیلان ضمن تسلیت ایام و قبولی عزاداریها، مختصری از تاریخچه تشکیل فوریتهای پزشکی در کشور و گیلان گفت: به دنبال حادثه فروریختن سقف فرودگاه مهراباد در سال ۱۳۵۲ اورژانس در سال ۱۳۵۴ تاسیس شد و جزو بهترین اورژانس های پیش بیمارستانی در زمان خود بود . پس از آن در گیلان نیز در سال ۱۳۵۶ ایجاد و شروع به کار کرد.

این مقام مسئول در خصوص توانمندی های اورژانس ۱۱۵ گیلان نیز گفت:اورژانس ۱۱۵ گیلان با ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای و بیش از ۴۵۰ پرسنل فوریتهای پزشکی در کل استان ودر طول سال و ایام و مناسبت های مختلف آماده ارائه خدمات فوریتهای پزشکی به هموطنانمان میباشد.

وی در خصوص امدادرسانی های انجام یافته در این مدت گفت:در سال گذشته اورژانس ۱۱۵ موفق به انجام بیش از ۸۰ هزار ماموریت در شهر ها و جاده های استان شد.در نوروز ۱۳۹۷ و در غالب طرح امداد نوروزی موفق به انجام ۷۲۶۴ مامویت شد که نسبت به سال قبل ۳۲% افزایش داشته است. همچنین اورژانس گیلان موفق به امدادرسانی به ۱۱۷۲ زائراربعین حسینی که به سمت کربلا عازم بودند شده است.

رییس فوریتهای پزشکی درخصوص طرح امداد تابستانی گفت:سال ۹۶ و ۹۷ موفق به افزایش تعداد کمپ های سلامت در حاشیه دریای خزر شدیم و این مسئله حاشیه امنی برای هموطنان و گردشگرانی که استان گیلان را برای تفریح انتخاب کرده اند شده است.

دکتر اسدی در خصوص طرح درمان سکته حاد مغزی و سکته قلبی نیز توضیحاتی ارائه کرد.

در انتها دکتر پیمان اسدی از تمام پرسنل فوریتهای پزشکی که بی هیچ چشم داشتی در طول ایام سال، به دور از خانواده هایشان آماده ارائه خدمات فوریتهای پزشکی هستند تقدیر کرد و روز ۲۶ شهریور را پیشاپیش به تمام پرسنل فهیم و کوشای اورژانس پیش بیمارستانی تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.