امروز ۴ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۴ ق.ظ
  • کد خبر: 8669
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۵ام شهریور ۱۳۹۷
سرپرست سازمان اورژانس کشور در گفتگوی رادیویی از از تشکیل اورژانس بانوان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ پیرحسین کولیوند در گفتگو با رادیو سلامت گفت: با توجه به نیازهای جامعه در نظر داریم اورژانس ویژه بانوان را به زودی احداث کنیم تا به این قشر خدمات ویژه ارائه شود.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۸۰۰  دستگاه آمبولانس در کشور مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: با عنایت وزیر بهداشت در دو سال گذشته ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی این سازمان اضافه شده است و ۷۰۰ دستگاه دیگر نیز ظرف یک ماه آینده به این ناوگان افزوده خواهد شد.

وی افزود:با توجه به شرایط اقتصادی کشور نوسازی آمبولانس های کارکرده را در دستور کار قرار داده ایم.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس «پیش‌بیمارستانی» در سال ۵۴ چهارمین اورژانس دنیا بوده است، گفت: آمبولانس پیش بیمارستانی طی سال های اخیر پیشرفت چشم گیری داشته و هم اکنون دارای جایگاه مناسبی است و با همت دستگاه های مختلف و سازمان اورژانس کشور از نظر آمار حوادث ترافیکی تا چند سال پیش ما جزء گروهای هشتم بودیم ولی هم اکنون جزء گروهای اول هستیم.

دکتر کولیوند با اشاره به تعداد بالگردهای سازمان اورژانس گفت:با همین تعداد بالگرد پوشش خدمات به مصدومان در تمام کشور بدون هیچگونه دریافت هزینه ای از بیمار انجام می گیرد که در نوع خود در دنیا کم نظیر است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با با بیان اینکه در ایام محرم خدمات ویژه‌ای از سوی اورژانس کشور ارائه می‌شود، توضیح داد:با تمام ظرفیت های ناوگان زمینی و هوایی با ۱۷ هزار پرسنل جهادی و انقلابی در آماده باش کامل در کنار عزداران حسینی در سراسر کشور هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.