امروز ۴ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۰ ق.ظ
  • کد خبر: 8711
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۲۶ام شهریور ۱۳۹۷
به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان میزبان اصحاب رسانه بود.
به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گیلان،‌به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان میزبان اصحاب رسانه بود.
در این نشست دکتر پیمان اسدی (رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان)‌ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان  و خوشامد گویی به اصحاب رسانه، شهریور(سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی )‌را گرامی داشت
در ابتدا در خصوص تاریخچه اورژانس پیش بیمارستانی گفت: اورژانس پیش بیمارستانی  در ایران به دنبال حادثه فرودگاه مهراباد در سال ۱۳۵۴ راه اندازی شد و به دنبال آن در گیلان در سال ۱۳۵۵ با ۴ پایگاه شرزوع به کار کرد.
اینمقام مسئول در خصوص عملکرد اورژانس گیلان در سال ۹۶ و ۹۷ گفت:اورژانس ۱۱۵ گیلان  در سال ۹۶ موفق به انجام ۸۳ هزارو ۷۷۴ ماموریت  شد. اورژانس ۱۱۵ در طرح نوروزی سال ۹۷ موفق به امداد راسنی به ۷هزارو ۲۶۴ نفر در استان گیلان شد که نسبت به سال قبل رشد ۳۲٪ را نشان میدهد.
همچنین در طرح امداد تابستانی نیز تا کنون ۲۵ هزار و ۲۵۳ مورد امدادرسانی در کل استان گیلان داشته است.در طرح های سالم سازی دریا ۷۰ مورد امدادرسانی توسط ۲۵ طرح امداد ساحلی اورژانس به ثبت رسیده است.
وی در ادامه افزود:اورژانس ۱۱۵ گیلان اکنون ۶۲ پایگاه شهری جاده ای دارد و مجهز به ۱۳۰ دستگاه آمبولانس،‌۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس،‌۲ دستگاه موتورلانس می باشد و قرار است این تعداد افزایش یابد.
دکتر پیمان اسدی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: با اجرای طرح امدادساحلی از ۲۰ خرداد و ادامه آن تا هفته اول مهر، ۲۵ کمپ از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان در نوار ساحلی استان برای خدمات رسانی فعال شده است.
 وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود در داخل طرح های ساحلی فوت ناشی از غرق شدگی نداشتیم، اظهار داشت: از هم استانی و مسافران می خواهیم تا با توجه به فعالیت نیروهای امدادی در داخل طرح ها، از شنا در خارج از طرح های سالم سازی دریا خودداری شود.
وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود در داخل طرح های ساحلی فوت ناشی از غرق شدگی نداشتیم، اظهار داشت: از هم استانی و مسافران می خواهیم تا با توجه به فعالیت نیروهای امدادی در داخل طرح ها، از شنا در خارج از طرح های سالم سازی دریا خودداری شود.
وی با اشاره به فعالیت ۶۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در شهرستان های مختلف گیلان بیان داشت: در طرح گسترش ۱۳۹۹ بایستی ۲۰ پایگاه به پایگاه های استان اضافه شود که در صورت وجود امکانات این مهم تحقق می یابد.
وی با بیان این که اورژانس گیلان در زمان حاضر دارای ۴۵۰ پرسنل عملیاتی است، گفت: یکصد نیروی عملیاتی کم داریم که این مهم یکی از مشکلات اصلی در اورژانس استان است.
امروز ۲۶ شهریور ، چهل و سومین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.