امروز ۲۶ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۲ ب.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ازفوت یک نفر بر اثر صاعقه زدگی در چین لوداب خبرداد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ازفوت یک نفر بر اثر صاعقه زدگی در چین لوداب خبرداد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکز کهگیلویه وبویراحمد، جلال پوران فرد با بیان اینکه این صاعقه زدگی در ساعت ۱۸ و ۲۹ دقیقه امروز سه‌شنبه ۲۷ شهریور ماه سال جاری به مرکز اورژانس گزارش شده بود گفت : متاسفانه یک نفر بر اثر صاعقه زدگی جان خود را از دست داد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: با اعلام این خبر بلافاصله اورژانس لوداب به محل اعزام شد.

پوران فرد با بیان اینکه فرد ساعقه زدگی را با خودروی شخصی به درمانگاه لوداب انتقال داده بودند افزود: در هنگام رسیدن اورژانس بر بالین بیمار آقای ۴۰ ساله در درمانگاه هیچگونه علایم حیاتی نداشت که متاسفانه جان خود را از قبل از رسیدن تکنسین بر بالین بیمار ازدست داده بود.

مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی در خصوص صاعقه زدگی ابرازنمود: فرد به واسطه برخورد صاعقه ممکن است دچار اختلالات عصبی (کاهش سطح هوشیاری، فراموشی، تشنج، سوزن شدن انتهای دست و پا، لکنت زبان و کوری و کری موقت)، اختلالات قلبی ـ عروقی (نامنظم شدن ریتم قلب و افزایش فشار خون ) و سوختگی ناشی از برق گرفتگی شوند، اما نگرانی اصلی در مورد آسیب های ناشی از رعد و برق احتمال ایجاد ایست قلبی یا تنفسی است. بنابراین در چنین مواقعی ضمن خونسردی خود بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته واز راهنمایهای لازم از طرف  اورژانس در مورد جان بیمار خود تارسیدن تکنسین بر بالین بیماراقدام نمایید.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.