امروز ۴ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۲ ق.ظ
 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس با مشارکت سپاه انقلاب اسلامی  بهره برداری و عملیات اجرایی پایگاه اورژانس 115 جاده ای دشتروم درمحور اصلی یاسوج به بابامیدان افتتاح و شروع به کارکرد.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس با مشارکت سپاه انقلاب اسلامی  بهره برداری و عملیات اجرایی پایگاه اورژانس ۱۱۵ جاده ای دشتروم درمحور اصلی یاسوج به بابامیدان افتتاح و شروع به کارکرد.

به گزارش روابط عومی اورژانس استان جلال پوران فرد افزود : امروز چهارشنبه ۴ تیرماه ۹۷ پایگاه جاده ای اورژانس۱۱۵ دشتروم با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پشتبانه دانشگاه علوم پزشکی استان  و با حضور فرماندار بویراحمد در زمینی با متراژ ۱۵۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر  ۱۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به بهره برداری رسید..

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه این پایگاه اورژانس در محور یاسوج به بابامیدان که یکی از محورهای شلوغ، پرخطر و پرتردد استان است افزود: از سال ۹۰ تا کنون بالغ بر ۲۰۰۰ مصدوم و ۶۵ کشته بر اثر سانحه تصادف برجای گذاشته است.

وی نیز ادامه داد:  این پایگاه تاکنون در کانکس بوده که پرسنل از نظر رفاهی در مضیقه بودند که  خوشبختانه هم اکنون این مشکل برطرف شد و امید داریم گامی موثر در جهت ارتقاء خدمات بهداشت ودرمان استان واقع شود.

جلال پوران فرد عنوان کرد: در هر ۳۵ کیلومتر در استان یک پایگاه اورژانس راه اندازی شده است که انشا الله تا پایان سال در صورت تامین نیرو پایگاه جاده ای چیتاب و قلعه رئیسی راه اندازی میشود که در این صورت طرح توسعه چهارم و پنجم  به اتمام میرسد..

رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در محورهای اصلی مواصلاتی به استان از لحاظ مسافتی از کشور پیش تر هستیم افزود: در طرح توسعه  ششم خوشبختانه موفق شدیم ۱۸ پایگاه برای استان مصوب شود که با توجه به کوهستانی بودن  مناطق استان و از اینکه زمان در اورژانس خیلی حیاتی است در نظر داریم که این تعداد پایگاه را در جاده های مواصلاتی فرعی (روستاها) استان راه اندازی کنیم.

وی نیز در حاشیه این خبر افزود : تاامروز  در پایگاههای  اوژانس ۱۱۵  بیش از  ۷۰ نیروی تکنسین کمبود میباشد که امیدوار هستیم از طریق دانشگاه بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

پوران فرد اذعان کرد: اورژانس استان با ۴۳ پایگاه جاده ای و ۲ پایگاه هوایی و ۳۰۰ نیروی عملیاتی و ستادی در شبانه روز آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز در استان می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.