امروز ۴ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۲ ق.ظ
سامانه عملیاتی اتوماسیون آسایار درسازمان اورژانس لرستان راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی وستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکزلرستان ،سامانه اتوماسیون عملیاتی آسایار در سازمان اورژانس لرستان راه‌اندازی شد.

 

با راه‌اندازی این سامانه فعالیت‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرهای خرم آباد ودوره چگنی به صورت الکترونیک ثبت و نگهداری می‌شود.

ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ لرستان در تابستان امسال ۱۴ هزار و ۵۴۰ تماس با مرکز  اورژانس ۱۱۵ لرستان برقرار که منجر به انجام ۱۱ هزار و ۹۷۳ ماموریت شد و از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۵۰ مورد منجر به اعزام بیمار و مصدوم به بیمارستان‌های مختلف شد و ۸۲۳ مورد نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

اورژانس هوایی لرستان در سه ماهه دوم سال ۹۷ با انجام ۷۴ ماموریت پروازی توسط بالگرد شهرستان الیگودرز، ۸۰ مصدوم حوادث ترافیکی و بیمارهای مختلف را در کمترین زمان ممکن به مراکز درمانی انتقال داد.

در سه ماهه دوم امسال تعداد ۶ زایمان موفق و ۳۵ مورد احیا قلبی و تنفسی موفق توسط پرسنل اورژانس لرستان انجام گرفت.

مرکز اورژانس لرستان با ۶۸ پایگاه شهری و جاده‌ای،۴۳۰ کارشناس فوریت‌های پزشکی، ۱۳۵ دستگاه آمبولانس، ۱۰دستگاه موتور آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد اورژانس هوایی به هم استانی‌های عزیز خدمات درمانی ارائه کرده است.

۲۶ شهریور ماه همزمان با سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی سامانه عملیاتی آسایار در سازمان اورژانس لرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سامانه آسایار فعالیت‌های مراکز اورژانس شهرستان‌های خرم‌آباد و دوره چگنی را در وهله نخست مورد پوشش قرار می‌دهد و با راه‌اندازی این سامانه فرم‌های کاغذی حذف و فعالیت‌های اورژانس پیش بیمارستانی به صورت الکترونیک ثبت و نگهداری می‌شود.

دسترسی به آمار و اطلاعات این سیستم سبب می‌شود دسترسی به آمار و اطلاعات اورژانس تسهیل و فرصتی فراهم می‌شود تا با بهره‌گیری به موقع از آمار و اطلاعات برنامه موثری برای ارتقا سیستم تدوین شود.

انتهای پیام /

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.