امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۳ ب.ظ
  • کد خبر: 9372
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۱ام مهر ۱۳۹۷
جلسه سرپرست اورژانس کشور با رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ در جریان سفر یک روزه دکتر کولیوند، جلسه سرپرست سازمان اورژانس کشور و هیات همراه با رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به شجاعت ستودنی دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت گفت: ایشان به معنای واقعی جوانمرد و باگذشت است و با فعالیت ایشان وزارت بهداشت رنگ و بوی دیگری گرفت که طرح تحول سلامت ستاره که همچون درخشان در نظام است که بدون شک خدمات صورت گرفته توسط دکتر هاشمی را تصدیق می کند.

وی افزود:خدمات از چشم تیزبین مردم دور نمی ماند،اورژانس به همت شخص دکتر هاشمی به یک سازمان چابک تبدیل شد.

کولیوند ادامه داد: در تمام حوادث وزارت بهداشت و اورژانس سنگ تمام گذاشتند به عنوان مثال در عملیات تروریستی مجلس در محلی که زیر رگبار گلوله بود نیروهای اورژانس با رشادت فعالیت کردند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تصریح کرد:با حمایت دکتر هاشمی از سازمان اورژانس در حادثه ها پیوسته اورژانس جزو اولین دستگاه های حاضر در صف اول خدمات است، اولین وزیری که دستورات اکید برای حضور و ارائه خدمات در ساعتهای اولیه زلزله کرمانشاه داد شخص دکتر هاشمی بود.

مشاور وزیر بهداشت گفت:سازمان اورژانس در مجموع ۴۸۰۰ آمبولانس دارد که تنها به برکت حضور دکتر هاشمی ۲۸۰۰ آمبولانس به این مجموعه اضافه شد.

کولیوند ادامه داد: فعال کردن اورژانس هوایی یک تصمیم جسورانه بود که تنها با حضور دکتر هاشمی محقق شد، با بکارگیری ناوگان موتورلانس در اورژانس زمان رسیدن بر بالین بیمار کاهش یافت که آن نیز از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی گفت:یکی از نقاط مثبت ما در زلزله کرمانشاه برپایی شش بیمارستان صحرایی در عرض کمتر از ۱۵ ساعت بود.

کولیوند افزود: ۱۸۰۰ آمبولانس فرسوده بازسازی و مجددا به کار گرفته خواهد شد که به برکت طرح تحول طرحهای ۲۴۷ و ۷۲۴ برگ زرین دیگری در کارنامه وزارت بهداشت است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت:مقام معظم رهبری فرمودند هرکس که در ارتقای کشور عمل کند، جهاد کرده است که طبق فرمایش حضرت آقا بی شک وزیر بهداشت با کارنامه درخشان خود، جهادگر است .

وی ادامه داد: چنانچه هموطنی مایل به سرمایه گزاری در حوزه اورژانس هست با تهیه آمبولانس و قرارگیری در سیستم مدیریتی دیسپچ، اورژانس می تواند از او خرید خدمت کند.

کولیوند در پایان گفت: بزودی چند دستگاه موتورلانس و آمبولانس به کل کشور اضافه خواهد شد.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.