امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۰ ق.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از نجات مادر باردار و زایمان موفق ای مادر باردار توسط دو تکنسین اورژانس ۱۱۵ در استان خبر داد

 • رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از نجات مادر باردار و زایمان موفق ای مادر باردار توسط دو تکنسین اورژانس ۱۱۵ در استان خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور مستقر در مرکز کهگیلویه و بویراحمد ، جلال پوران فرد با بیان اینکه این زایمان موفق در ساعت ۹ و ۷ دقیقه روز یکشنبه ۱۶ مهرماه ۹۷ به وقوع پیوست:
  گفت: یک مادر باردار عشایری در منطقه عشایرنشین سرابتاوه یاسوج توسط تکنسین های فرشتگان نجات اورژانس نوزادش را بدنیا آوردو جان خود و نوزادش را در این بیابان که چندین کیلومتر از شهر و حتی همسایه ای تا ۳ کیلومتری اطراف نداشت بار دیگر بدست آورد .
  مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان تشریح کرد: با اعلام این خبر به مرکز دیسپچ یاسوج بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شد.
  جلال‌پور ان فرد با بیان اینکه این زایمان در منطقه عشایرنشین روستای سرابتاوه بود گفت: در معاینات اولیه مادر باردار تکنسین‌ها متوجه شدن که مادر در شرایط نامناسبی قرار دارد و در صورت انتقال جان مادر و نوزاد در خطر است.
  مدیر حوادث دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه  شرایط نامناسب مادر و نوزاد دو تکنسین اورژانس را بر آن داشت که در این شرایط سخت فضا را برای مادر و نوزاد فراهم کنند ، افزود: خوشبختانه این مادر باردار توانست در این بیابان نوزاد خود را که سومین فرزند این خانواده عشایر نشین بود با دستان دو فرشته نجات اورژانس ۱۱۵ پایگاه دشتروم بنامهای ( موسی نیکبخت و مهدی شریف) بدنیا بیاورد .
  رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرو حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان  ضمن تشکر ووقدردانی از دو  تکنسین خدمات رسان  خاطر نشان کرد:  مادر و  نوزا د بعداز انجام اقدامات پزشگی لازم توسط تکنسین‌های اعزامی صحیح و سالم به بیمارستان امام سجاد (ع) انتقال داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.