امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۱ ق.ظ
مدیر مرکز  حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: تکنسین های سخت کوش اورژانس این استان در روز های اخیر ماموریت های موفق متعددی داشته اند که از جمله این ماموریت ها نجات جان دو خانم بوده است.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی اورژانس کشور در مرکز استان چهارمحال و بختیاری،مدیر اورژانس ۱۱۵ استان چهارمحال و بختیاری گفت: تکنسین های سخت کوش اورژانس این استان در روز های اخیر ماموریت های موفق متعددی داشته اند که از جمله این ماموریت ها نجات جان دو خانم بوده است.
دکتر فرامرز شاهین در خصوص جزئیات این ماموریت ها افزود: در شانزدهمین روز از مهرماه ۹۷ کارشناسان فوریتهای پزشکی اورژانس ۱۱۵ موفق به نجات جان دو خانم ۸۲ ساله و ۷۰ ساله شدند.
وی تصریح کرد: این دو خانم ۸۲ساله و ۷۲ساله در شهرستان فارسان دچار ایست قلبی تنفسی شده بودند که پس از تماس با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ فوراً دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به همراه کارشناسان فوریتهای پزشکی به محل حادثه اعزام و پس از معاینه ایست قلبی و تنفسی بیماران تایید و بلافاصله عملیات احیای قلبی و ریوی پیشرفته آغاز و بیماران از مرگ حتمی نجات یافتند.
به گفته وی، بیماران برای اقدامات درمانی تکمیلی توسط دو تکنسین اورژانس ۱۱۵ آقایان صادق جمشیدی و صولت کیانی به بیمارستان سید الشهدای فارسان منتقل شدند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری در ادامه از تولد نوزاد دختر مادر ۲۴ ساله بوسیله فرشتگان نجات در آمبولانس اورژانس ۱۱۵ حین انتقال به بیمارستان خبر داد و افزود: طی تماس تلفنی ساعت ۱۱:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۶مهر۹۷ با مرکز پیام اورژانس۱۱۵ مبنی بر اینکه خانم بارداری در بخش ناغان از توابع شهرستان کیار دچار درد زایمان شده، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به همراه کارشناسان فوریتهای پزشکی آقایان (محمد اسحاقی و ابوذر قنبری) به محل اعزام شدند.
به گفته وی، پس از زایمان مادر و انجام اقدامات اولیه نوزاد به همراه مادر برای دریافت خدمات تکمیلی با حال عمومی به بیمارستان امام جواد(ع) ناغان منتقل شدند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.