امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ
  • کد خبر: 9643
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۷ام مهر ۱۳۹۷
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور از توزیع ۷۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته در کشور به طور همزمان از تهران و بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر محمد نوری، در حاشیه مراسم رونمایی از ۷۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته که به طور همزمان در تهران و بندرعباس انجام می‌شود، گفت‌: امروز (سه‌شنبه) توزیع ۷۰۰ دستگاه آمبولانس جدید آغاز می‌شود که ۴۰۰ دستگاه از آن مدل ۴WD هستند که برای مناطق صعب‌العبور کشور تهیه شده‌اند و توزیع‌شان از امروز از گمرک بندرعباس آغاز می‌شود.

وی ادامه‌ داد: ۳۰۰ دستگاه آمبولانس هم همزمان در تهران رونمایی و توزیع آنها در کل کشور آغاز خواهد شد که آمبولانس‌های معمولی هستند، اما همه استانداردهای روز دنیا را دارا هستند و تجهیزات مناسبی در آنها در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به دستگاه‌های شوک و کمک تنفسی اشاره کرد. همچنین تختی که در این آمبولانس‌ها تعبیه شده است، ضد شوک است؛  به طوری که اگر آمبولانس در چاله و یا دست‌اندازی افتد، به بیمار ضربه‌ای وارد نخواهد شد.

نوری با بیان این که اضافه شدن این آمبولانس‌ها به ناوگان اورژانس کشور کمک می‌کند، خاطر نشان کرد: گر چه اضافه شدن این تعداد آمبولانس، تمام مشکلات را حل نخواهد کرد و ما برای خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر هم برنامه داریم، اما توزیع این ۷۰۰ دستگاه آمبولانس کمک می‌کند که مشکلات اورژانس تا حدودی رفع شود.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در پایان صحبت‌های خود، تاکید کرد: بنابراین این ۷۰۰ دستگاه آمبولانس در کل کشور توزیع می‌شود و ۴۰ دستگاه آن در تهران به کار گیری خواهد شد و مابقی در کل کشور توزیع می‌شوند. با وجود این آمبولانس‌ها، باز هم حداقل به ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس دیگر نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.