امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۵ ق.ظ
  • کد خبر: 9649
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۱۷ام مهر ۱۳۹۷
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در شش ماه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماموریت توسط نیرو‌های امدادی این سازمان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور امروز در مراسم بهره‌برداری از ۷۰۰ دستگاه آمبولانس اورژانس کشور که در شرکت ایران خودرو دیزل برگزار شد، اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور در ۴۳ سال پیش با ۱۰۱ پایگاه به عنوان چهارمین اورژانس دنیا آغاز به کار کرد و امروزه به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت این سازمان توسعه پیدا کرده است.

کولیوند ادامه داد: در حال حاضر ۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مصدومان هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه به دلیل تصمیم شجاعانه وزیر جهادی ظرف مدت کوتاهی به ناوگان اورژانس کشور اضافه شده است.

سرپرست اورژانس کشور افزود: طی چند سال گذشته به اندازه ۴۰ سال پیش تعداد آمبولانس‌های اورژانس افزایش پیدا کرده است و با تصمیم شجاع وزیر بهداشت اورژانس هوایی در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

سالانه ۳ میلیون مأموریت به وسیله اورژانس کشور انجام می‌شود

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۹ پایگاه اورژانس هوایی در سراسر کشور جان بسیاری از هموطنان را نجات می‌دهد و در شهرهای کشور اورژانس موتوری نیز آغاز به فعالیت کرده است.

کولیوند تأکید کرد: در تهران زمان رسیدن به مصدوم به طور متوسط بالای ۳۸ دقیقه بود اما امروزه با فعالیت موتور لانس زمان رسیدن بر بالین بیمار بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه است.

سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه به برکت طرح تحول سلامت فعالیت اورژانس گسترده‌تر و کیفیت خدمات بهتر شده است، ادامه داد: هر جایی که حوادث ناگواری اتفاق می‌افتاد سازمان اورژانس کشور اولین دستگاهی بود که در آن منطقه حضور پیدا کرده است و بر اساس نظر مردم سازمان اورژانس در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی بسیار خوش درخشیده است.

وی گفت: سالانه سه میلیون مأموریت به وسیله اورژانس کشور انجام می‌شود و طی ۶ ماه اول سال ۹۷، یک میلیون و ۸۰۰ هزار مأموریت انجام شده است.

کولیوند یادآوری کرد: بر اساس آموزه‌های دینی اگر جان یک نفر از مرگ نجات پیدا کند جان هزار نفر از بشر نجات پیدا کرده است و اورژانس کشور نیز با تلاش همکارانم به این کار بزرگ مشغول است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.