امروز ۶ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۳ ق.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۶۱۱ بیمار اعزامی در ۶ ماهه ی اول سال جاری در سامانه (mcmc)مرکز مراقبت پایش بیماران دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۶۱۱ بیمار اعزامی در ۶ ماهه ی اول سال جاری در سامانه (mcmc)مرکز پایش مراقبت بیماران دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشورمستقر در مرکز کهگیلویه وبویراحمد، جلال‌پوران فرد گفت: در شش ماهه اول سال جاری کل بیمارانی که توسط بیمارستان های استان شامل بیمارستان شهید بهشتی، شهید رجایی، امام سجاد و شهدای گمنام تامین اجتماعی یاسوج و شهید رجایی و بی بی حکیمه گچساران و امام خمینی دهدشت در مرکز mcmc دانشگاه علوم پزشکی به ثبت رسیده است ۶۱۱ بیمار می باشد.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه از تعداد کل بیمارانی که از طرف بیمارستان درخواست کننده در سامانه mcmc جهت اعزام به ثبت رسیده است ۴۲۸ بیمار بعلت نداشتن تجهیزات و امکانات لازم و همچنین نیاز بیمار به خدمات فوق تخصصی پزشکی به بیمارستان استانهای همجوار اعزام شدند.

پوران فرد ادامه داد: بیمارستان امام خمینی دهدشت با ۱۱۳ بیمار اعزامی و بیمارستان شهید رجائی یاسوج با ۴ بیمار اعزامی به ترتیب بیشترین وکمترین بیماران اعزامی را در سامانه mcmc به ثبت رسانده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: در سامانه mcmc( مرکز پایش مراقبت بیماران )از میان بیماران اعزامی اطفال با ۹۶ اعزامی و جراحی پلاستیک با ۲ اعزام بیشترین وکمترین سرویس دهی را از سامانه mcmc داشته اند.

پوران فرد نیز یادآور شد: سرویس کاردیولوژی یا قلبی با ۹۳ بیمار اعزامی در رتبه دوم  قرار دارد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ استان علت عمومی ۱۸۰ بیمار اعزامی از مجموع بیماران ۶ ماهه نخست سال جاری را کمبود بخش تخصصی دانست و اضافه کرد : ۸۱ مورد بیمار دیگر نیز به علت نداشتن تجهیزات و امکانات لازم اعزام شده است.

جلال پورانفرد با اشاره به اینکه بیشترین بیماران اعزامی  استان با ۱۵۱ مورد در شش ماه اول سال در بیمارستان نمازی شیراز پذیرش شده است اضافه کرد : مرکز  پایش مراقبت  بیماران(mcmc) از دی ماه سال ۹۶ در مرکز مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افتتاح شد که از زمان افتتاح تا پایان شهریور ماه سال‌جاری ۹۱۱ بیمار در این سامانه به ثبت رسیده که در مجموع ۶۲۷ بیمار به بیمارستانهای همجوار ازجمله شیراز،خوزستان، اهواز اعزام شده است.

کارشناس مسئول mcmc تصریح کرد: مرکز پایش مراقبتهای درمانی یک مرکز شبانه روزی برای پایش نحوه ارائه خدمات درمانی به منظور اصلاح فرایندها و مداخله ای موثر می باشد.

حمزه فرهادی هدف کلی این مرکز را ساماندهی پایش و نظارت بر ارائه خدمات درمانی، از طریق ارتباط موثر و اثربخش، تسریع در ارائه خدمات، ارتقاء کیفیت خدمات، اصلاح فرآیندها و مدیریت یکپارچه دانست

و خاطر نشان کرد: این مرکز هم اکنون با ۳ نیروی ثابت و ۹  نفر نیروی کارشناس ستادی و ۳ دکتر عمومی از مرکز فوریت های پزشکی استان در در حال انجام خدمت رسانی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.