امروز ۳۱ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ
ارائه گزارش فعالیت های سازمان اورژانس حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) توسط دکتر کولیوند

ظهر امروز یکشنبه ۲۲ مهر ماه ۹۷ ،  دکتر پیر حسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس به اتفاق هیئت همراه ، با آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ،نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه قم دیدار کرد.

پیر حسین کولیوند هم در ابتدای این دیدار با اشاره به این‌که ایران ۴۳ سال گذشته به‌عنوان چهارمین کشور دنیا فوریت‌های پزشکی خود را راه‌اندازی کرده است، اظهار داشت: با ظهور انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران اورژانس پیش بیمارستانی رشد چشم‌گیری داشته است.

رئیس اورژانس کشور با اشاره به این اینکه اورژانس در دوران دفاع مقدس در خطوط مقدم نقش مهمی را ایفا کرده است، ابراز داشت: در جریان دفاع از حریم اهل‌بیت اورژانس نیز در کنار مدافعان حرم به ارائه خدمات قابل‌توجهی پرداخته است.

او ادامه داد: در ۳ سال گذشته ناوگان زمینی اورژانس برابر با مجموع ۴۰ سال گذشته افزایش داشته است.

کولیوند با اشاره به این‌که با اضافه شدن ۷۰۰ دستگاه آمبولانس تعداد ناوگان اورژانس از ۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه به ۵ هزار و پانصد دستگاه افزایش‌یافته است، گفت: هزار دستگاه دیگر در حال خریداری است.

رئیس اورژانس کشور به راه‌اندازی اورژانس هوایی اشاره کرد و عنوان داشت: در حال حاضر۳۹ اورژانس هوایی در اختیار است که در مدت کوتاهی ۲۳ هزار مجروح را جابجا کرده که بسیاری به اتاق عمل منتقل‌شده‌اند.

او افزود: توسعه پایگاه‌های جاده‌ای در ۳ سال اخیر از برنامه‌های مهم اورژانس بوده و اورژانس هوایی خدمات مطلوبی داشته تا جایی که ۵۵ درصد مرگ‌ومیر مادران باردار در پی راه‌اندازی این اورژانس کاهش‌یافته است.

کولیوند به خدمات اورژانس به بیماران سکته حاد قلبی و مغزی اشاره کرد و گفت: شعار رهبرانقلاب در این عرصه صد در صد عملیاتی شده است، این در حالی است ۵۷  بیمارستان کشور با کد ۲۴۷ آماده پذیرش این بیماران هستند.

او ادامه داد: با کمک دستگاه نوار قلب خوان که تولید داخلی است اپراتورهای متخصص با مشاهده نوار قلب قبل از چاپ به‌صورت آنلاین به نیروهای اورژانس حاد بودن یا معمولی بودن سکته را گزارش می‌دهند.

رئیس اورژانس کشور از ثبت ۷ رکورد در جریان زلزله کرمانشاه خبر داد و گفت: راه‌اندازی ۶ بیمارستان صحرایی  و درمان ۷ هزار مصدوم و هزار و ۹۸۰ عمل جراحی بخشی از خدمات مثال‌زدنی اورژانس کشور بوده است.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.