امروز ۳۰ ام دی ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۹ ق.ظ
کارمندان ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با گذراندن دوره آموزشی، اورژانس یار شدند.
image_print

دکتر میرکتولی معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور در این مورد گفت: با توجه به اینکه برنامه ریزی انجام شده در خصوص آموزش افراد جامعه در ۱۱ گروه هدف تقسیم بندی و انجام شده است، آموزش کارمندان نیز به عنوان یکی از این گروهها در حال اجرا می باشد.
وی گفت: آموزش های اورژانس یار در سطوح مختلف از دوره های ۱۲ ساعته تا دوره امدادگر اورژانس که یک دوره ۵۰ ساعته می باشد برگزار می گردد. در این دوره افراد مهارتهای مهمی در ارتباط با کمکهای اولیه و همچنین اقدامات ساده و اولیه حفظ حیات مثل احیای قلبی ریوی، مسمومیت ها، کنترل خونریزی، آتل بندی، مواجهه با بیمار بیهوش، بیماری های قلبی، سکاه مغزی، تشنج و … بصورت و عملی آموزش داده می‌شود.

وی افزود: آموزش ۵۰ ساعته تربیت اورژانس یار در وزارت بهداشت به عنوان اولین وزارتخانه دولت شروع و درحال حاضر تعداد ۲۰ نفر از کارکنان علاقمن این وزارتخانه موفق شدند پس از گذراندن دوره ۵۰ ساعته، پس از قبولی در آزمون تئوری و عملی، تحت عنوان اورژانس یار فعالیت کنند.این آموزش ها بصورت مداوم به تمامی کارمندان ارائه خواهد شد.

معاون آموزش سازمان اورژانس در ادامه افزود: با توجه به ضرورت یادگیری این مهارت ها، تمامی کارمندان بخش های دولتی و همچنین خصوصی می‌توانند با مراجعه به مراکز اورژانس استانها و شهرستانها و همچنین در تهران به مرکز اورژانس تهران مراجعه یا در سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی www.ems.behdasht.gov.ir ثبت نام نمایند.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.