امروز ۱۵ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹ ق.ظ
طی 10 ماهه امسال از تعداد 560 هزار و 318 تعداد تماس به اورژانس فارس ،194 هزار و 247 مورد آن نیاز به اعزام بوده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته 3درصد افزایش داشته است
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در فارس؛ مدیرحوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تعداد کل ماموریت های اورژانس فارس در طی ۱۰ ماهه امسال گفت: از تعداد ۵۶۰ هزار و ۳۱۸ تعداد تماس به اورژانس فارس ،۱۹۴ هزار و ۲۴۷ مورد آن نیاز به اعزام بوده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۳درصد افزایش داشته است.

دکتر محمد جواد مرادیان در تشریح عملکرد فعالیت نیروهای اورژانس فارس اظهارداشت: در طی ۱۰ ماهه امسال از تعداد ۵۶۰ هزار و ۳۱۸ تعداد تماس به اورژانس فارس ،۱۹۴ هزار و ۲۴۷ مورد نیازمند اعزام پرسنل در محل بوده که از این تعداد، ۴۰ هزار و ۲۵۶ مورد آن تصادف بوده است.

وی با بیان اینکه آمار اعزام ماموریت های تصادف جاده ای در استان افزایش یافته است افزود: بیشترین ماموریت های تصادفی در محورهای مواصلاتی استان را به ترتیب در محور های شیراز اصفهان،شیراز- فسا –بندرعباس وشیراز کازرون اعلام کرد و بیان داشت۲۱ درصد ماموریت های اورژانس را حوادث ترافیکی تشکیل می دهد.

رئیس اورژانس ۱۱۵فارس ادامه داد: در حال حاضر ۵۴ درصد ماموریت ها غیر تصادفی،۱۲درصد بیماری های قلبی و۱۲ درصد دیگر را بیماری های تنفسی و انواع مسمومیت های تشکیل می دهد.

وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، با هدف جلوگیری از مزاحمت تلفنی به اورژانس، از ثبت ۸۷ هزار و ۵۱۳ تماس مزاحمت تلفنی در سامانه اورژانس، طی ۱۰ ماهه امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته، ۲۲ درصد افزایش یافته است.

مرادیان با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز آماده ارایه خدمت به بیماران و مصدومان است اضافه کرد: اورژانس هوایی فارس نیز در طی ۱۰ماه امسال با انجام ۸۶ سورتی پرواز توانسته تعداد قابل توجهی ازبیماران را به مراکز درمانی انتقال دهد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.