امروز ۱۵ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۵:۱۶ ق.ظ
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از امدادرسانی اورژانس هوایی یاسوج به آقای سقوط از ارتفاع در مناطق محروم و صعب العبور کوهستانی  دیشموک خبر داد.
image_print

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از امدادرسانی اورژانس هوایی یاسوج به آقای سقوط از ارتفاع در مناطق محروم و صعب العبور کوهستانی  دیشموک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اورژانس استان،جلال پور فرد در خصوص امدادرسانی اورژانس هوایی، به این مصدوم سقوط از ارتفاع شش متری در کوههای دیشموک، افزود:  امداد رسانی امروز پنجشنبه ۲ اسفندماه ۹۷ انجام گرفت که بلافاصله باهماهنگی های لازم از طرف eoc دانشگاه علوم پزشکی و پزشک مشاور ۱۱۵ خانم دکتر ابراهیمی بالگرد اورژانس به محل اعزام شد .
پوران فرد تصریح کرد: بنا به اطلاعات کسب شده طی تماس امداد خواه فردی در روستای آینه بازار مهتاب، از مناطق محروم و صعب العبور وکوهستانی دیشموک  که جهت چراگاه گوسفندان خود به کوه رفته بود به علت لیز خوردن  بر روی یخ در ارتفاع ۶ متری دچار مولتیپل تروما از جمله درد و ترومای شدید در ستون فقرات و ران راست شده بود که امکان حرکت وی وجود  نداشت ولی توسط اهالی روستا از محل حادثه به منزل انتقال شده بود.
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان ادامه داد:  این مصدوم ۴۲ ساله بعد از ارائه خدمات پزشکی توسط کادر درمانی اورژانس هوایی یاسوج  به نام های حمید براتی و اسحاق ولدی و همچنین کادر باتجربه پروازی آقایان شاه نظری و آقامیری توانستند مصدوم را به  یاسوج انتقال و از آنجا توسط کد شهری به بیمارستان انتقال دهند.

نجات بیما تشنجی توسط اورژانس زمینی

جلال پوران فرد در ادامه این خبر ضمن اشاره به خدمات اورژانس زمینی توسط  فرشتگان سپید پوش در طول سال افزود : امروز با اعلام خبری مبنی بر بیمار ۴۵ ساله ای در شهر یاسوج درمانگاه شبانه روزی مهر دچار تشنج شده بود بلافاصله اورژانس شهری به محل اعزام شد .

رئیس اوژانس استان تصریح کرد : با اقدام به موقع دکتر فریدونی از پرسنل شاغل ستاد هدایت در درمانگاه شبانه روزی و همکاری دوتکنسین اورژانس شهری با انجام اقدامات پزشکی لازم از جمله باز کردن راه هوایی و اکسیژن رسانی مناسب و اقدامات مناسب دیگر بیمار را از مرگ حتمی نجات دادند.

وی ادامه داد: بیمار با شرایط خوب به بیمارستان انتقال داده شد.

انتهای پیام/

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.