امروز ۱۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۴ ب.ظ
کارگاه آموزشی PHTM(مراقبت پیش بیمارستانی در بیماران ترومایی)باهدف افزایش دانش علمی و مهارت عملیاتی پرسنل فوریتهای پزشکی در گیلان برگزار شد.
image_print

کارگاه آموزشی PHTM(مراقبت پیش بیمارستانی در بیماران ترومایی)باهدف افزایش دانش علمی و مهارت عملیاتی پرسنل فوریتهای پزشکی در گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ گیلان، کارگاه آموزشیphtm ، به همت واحد آموزش مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان،به مدت ۲ روز مورخ ۵ و ۶ اسفند ماه ۹۷ از ساعت ۸ لغایت۱۶ در دانشکده پرستاری مامایی، جهت ۱۸تن از تکنسین های اورژانس ۱۱۵ گیلان انجام شد.
در ابتدای دوره pre test از کلیه شرکت کنندگان اخذ شد و مباحثی چون ارزیابی صحنه، ارزیابی ثانویه، خونریزی و شوک،ناتوانی و معلولیت،کودکان و سالمندان،تریاژ، کارگاه عملیاتی و انجام post test(جهت ارزیابی اثر بخشی آموزش های ارائه شده) از موارد مطروحه در این دوره بوده است.
از خصوصیات ویژه این دوره که آن را با سایر دوره ها متمایز میکند، شبیه سازی مصدومان حادثه بر اساس تئوری ارائه شده از سوی اساتید دوره و برگزاری کارگاه عملیاتی اختصاصی برای هر مبحث بوده است.
شایان ذکر است دکتر پیمان اسدی(مدیر اورژانس ۱۱۵ استان) در این دوره حضور داشت و از برگزاری اینگونه دوره ها با هدف افزایش مهارت پرسنل، استقبال نمود.وی مدرس برنامه ارزیابی ثانویه در این دوره از PHTM نیز بود. مدرسان این دوره ساجد بخشی، علی فیض ثابت، وحید شیرزاد، مهرداد قلی زاده و بی گناه بودند.
در این دوره آقایان حسین رضایی-محمد بیمه-مصطفی حسن پور و محمد علی گلشنی حایز بیشترین نمره شدند
لازم به ذکر است دوره مذکور سومین دوره در سال جاری بود
عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.