امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۸ ب.ظ
دکتر کولیوند ریاست اورژانش کشور امروز به مناطق سیل زده آبادان سفر کرد.
image_print

رئیس سازمان اورژانس کشور دقایقی پیش از مناطق سیل زده جنوب غرب خوزستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان: دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور در بازدید یادشده اظهار داشت: متاسفانه در خوزستان خسارات زیادی وارد شده و گویا ۱۷۴روستا یا در محاصره و یا اینکه در عمق آب هستند.

وی اضافه کرد: آنچه برای ما در این بحران مهم بود خدمات پزشکی بود که در مناطق سیل‌زده در حال ارائه است، خدماتی که در پایگاه‌ها و کمپ‌های اسکان اضطراری ارائه می‌شود.

دکتر کولیوند ضمن تقدیر از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و اهواز و همکاران ایشان بیان کرد: نیروهای اورژانس و پزشکان متخصص در محل‌ها حضور دارند و در آبادان شاهد بودیم که پزشک متخصص داخلی و نیروهای بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها به صورت مستمر در حال بررسی وضعیت افراد سیل‌زده هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با وجود حجم بالای این حادثه اما تا به امروز حتی یک مورد بیماری واگیر نداشتیم، دارو و اقلام و تجهیزات پزشکی نیز کمبود محسوسی ندارند و در صحبت با مردم ایشان از خدمات پزشکی ابراز رضایت کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ دستگاه آمبولانس ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۲بالگرد و ۲۰ تیم ویژه فوریت‌های پزشکی با نیروهای خبره وارد استان خوزستان شده و می‌شوند.

دکتر کولیوند تصریح کرد: تیم‌های پرستاری خبره نیز به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند و گروه‌های پزشکی براساس درخواست روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه تامین خواهند شد تا خوزستان به صورت کامل از این بحران خارج شود.

بازدید میدانی رئیس سازمان اورژانس کشور از روند ارائه خدمات درمانی فوریت های پزشکی به اهالی روستای در معرض سیل دریسیه شادگان و بررسی وضعیت اردوگاه اسکان موقت خانوارهای سیل‌زده این روستا در محل شرکت توسعه کشت و صنعت فارابی صورت گرفت.
در این بازدید دکتر مقام ریاست فوریت های پزشکی آبادان، دکتر سلمان زاده سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان، معاونان و مدیران بخشهای مختلف این دانشکده وی را همراهی کردند.
دکتر کولیوند در ادامه با حجت‌الاسلام ناصری‌نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و مهندس حاجیان، فرماندار این شهرستان دیدار کرد و گزارشی از سفرش به این منطقه ارائه کرد.

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.