امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹ ق.ظ
در مصاحبه با دکتر شریفان عنوان شد
image_print

🔸۱۳ کشته و ۸۰۰ مجروح در حوادث جاده ای غرب خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی

🔹مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: از ۲۵ اسفند ۹۷ تا پایان روز ۱۷ فروردین ۹۸، حوادث جاده ای در غرب خراسان رضوی منجر به جان باختن ۱۳ نفر و جراحت ۷۹۸ نفر شد.

🔹دکتر علی شریفان محل وقوع این سوانح رانندگی را جاده های شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن ذکر کرد و افزود: در این چارچوب ۴۸۰ حادثه رخ داد که مجروحان آن از صحنه تصادف به مراکز درمانی منتقل شدند.

🔹وی ادامه داد: در قالب اجرای طرح سلامت نوروزی، ۲،۰۴۱ ماموریت اورژانس در شهرستان های غرب خراسان رضوی صورت گرفت که طی آنها تکنسین های اورژانس به ۲،۳۸۱ مصدوم و بیمار فوریت های پزشکی داخلی خدمات امدادی ارائه کردند.

🔹مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار داشت: از مجموع ۲،۰۴۱ ماموریت اورژانس در این منطقه، ۴۸۰ مورد مرتبط با حوادث ترافیکی جاده ای بود. همچنین در این مدت بالگرد اورژانس هوایی، ۸ سورتی پرواز برای امدادرسانی به ۱۴ مصدوم و بیمار انجام داد.

🔹دکتر شریفان به استقرار سه پایگاه سلامت نوروزی در مسیر بزرگراه های‌ سبزوار – شاهرود و سبزوار -نیشابور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در قالب اجرای طرح سلامت نوروزی، امسال ۸۵۸ نفر از مسافران به پایگاه های سلامت مراجعه و خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کردند.

🔹وی تصریح کرد: ۲۶ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با ۲۹ دستگاه آمبولانس، ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱ دستگاه موتورآمبولانس و ۱ فروند بالگرد، طی این مدت به صورت ۲۴ ساعته خدمات درمانی را ارائه دادند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.