امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴ ق.ظ
ماموریت های اورژانس 115 نیشابور در طرح سلامت نوروزی پانزده درصد افزایش داشته است.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از انجام هزارو ۵۷۶ ماموریت در طرح سلامت نوروزی خبر داد.

دکتر قاسم مشار موحد گفت: با شروع این طرح از روز ۲۵ اسفند ماه، آماده باش نیرو های عملیاتی و ستادی اورژانس نیشابور آغاز شد، و تا پایان طرح هزار پانصد و هفتاد و شش ماموریت انجام شد که از این  تعداد ماموریت ۹۰۳ مورد در مناطق شهری و ۶۷۳ مورد در مناطق خارج شهری بوده است همچنین تعداد  دوهزار ۱۱۳ نفر با مراجعه به ایستگاه های سلامت نوروزی مشاوره یا خدمات درمانی دریافت نموده اند.

متخصص طب اورژانس ادامه داد: تصادفات با ۵۳۶ مورد، کاهش هوشیاری ۱۳۴ مورد،  بیماران قلبی با ۱۳۲ مورد، بیماران تنفسی با ۹۰ مورد  بیشترین تعداد ماموریت­های مرکز مدیریت حوادث و فوریت­های پزشکی نیشابور در طرح نوروزی بوده است.

او اظهار داشت: تعداد ماموریت­های این مرکز نسبت به طرح سلامت نوروز ۱۳۹۷، پانزده درصد افزایش داشته است همچنین در این مدت ۸ نفر در حوادث ترافیکی به علت شدت جراحات وارده فوت نموده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش داشته است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی در پایان به این نکته اشاره نمود که در طرح نوروزی اورژانس ۱۱۵ نیشابور با ۶ پایگاه شهری و ۱۴ پایگاه جاده ای و شش ایستگاه سلامت و یک پایگاه اورژانس هوایی به صورت آماده باش کامل برای خدمت رسانی شبانه­ روزی به همشهریان محترم بوده است.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.