امروز ۱۸ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۵ ق.ظ
رئیس سازمان اورژانس کشور از ایجاد بستری مناسب برای افراد دچار مسمومیت خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور درباره راه اندازی دیسپچ (مرکز مشاوره وارتباطات تخصصی) ویژه افراد دچار مسمومیت گفت: این دیسپچ با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، اورژانس، دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان حکیم ایجاد می شود.

دکتر کولیوند ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند.

وی درباره آموزش های لازم افراد حاضر در این مرکز گفت: تکنسین های مستقر بعد از آموزش های ویژه در زمینه مسمومیت و پزشکان متخصص بعد از طی دوره آشنایی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آمبولانس ها در این مکان مستقر خواهند شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: به محض اینکه کسی دچار علائم مسمومیت شود و درخواستی از ١١۵ کند بعد از رسیدن همکاران به آن محل و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله با این دیسپچ تماس می گیرند و تکنسین ها و متخصصان که به صورت ۲۴ ساعته حضور دارند به صورت تریاژ تلفنی به نیرو‌های آمبولانس ما می‌گوید که چه کاری را انجام دهند و راهنمایی های تخصصی ارائه می شود و به بیمارستان مربوطه اعلام می‌کنند که یک بیمار با این مشخصات در حال انتقال است و بیمار بدون اتلاف وقت و از همان لحظه آغاز و در صحنه تحت درمان قرار می گیرند.

دکتر کولیوند، دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشک فوق تخصص مسمومیت و تسریع در روند درمان بیماران را از مزایای این طرح دانست.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای این طرح کمتر از ۲ ماه آینده اجرایی خواهد شد.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.