امروز ۱۸ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۳ ق.ظ
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تکنسین های اورژانس پایگاه کاکان طی یک ماموریت اورژانسی و پرمشقت آقای 41 ساله ای که در ارتفاعات صعب العبور کوه های آب نهر دچار کاهش قند خون، افزایش فشار خون و مسمومیت شده بود را از مرگ حتمی نجات دادند.
image_print

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تکنسین های اورژانس پایگاه کاکان طی یک ماموریت اورژانسی و پرمشقت آقای ۴۱ ساله ای که در ارتفاعات صعب العبور کوه های آب نهر دچار کاهش قند خون، افزایش فشار خون و مسمومیت شده بود را از مرگ حتمی نجات دادند.
به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان، جلال پوران فرد با بیان اینکه این ماموریت ۴ و نیم ساعته در ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه سه شنبه شب ۱۴ خرداد ماه ۹۸ در ارتفاعات آب نهر کاکان گزارش شده بود افزود: بلافاصله پایگاه کاکان به محل مورد نظر اعزام شد همچنین با توجه به کوهستانی بودن مسیر و به در خواست تکنسین پایگاه کاکان، کد هلال احمر نیز به محل اعزام گردید.
وی افرود مسیر صعب العبور باعث شد تا کارشناسان اورژانس پایگاه کاکان بنام های محمدامین نیکویی و مهرداد جاماسبی، آمبولانس را در کنار جاده اصلی پارک و خود با حمل کیف احیاء و تجهیزات لازم با پای پیاده به کوه پیمایی بپردازند و جلوه ای دیگر از ایثار و فداکاری های اورژانس ۱۱۵ را به تصویر بکشند.
پوران فرد عنوان کرد: بعد از حدود یک ساعت و سی دقیقه کوه پیمایی هنگامی که کارشناس اورژانس بر بالین بیمار رسید وی دچار تنگی نفس و ضعف و بی حالی شدید بوده است که بلافاصله بعد از ارزیابی و معاینه، با تشخیص به موقع متوجه هایپوگلایسمیک(افت قندخون)و هایپر تنشن (فشارخون بالا)بودن بیمار می شوند. اقدامات لازم درمانی و دارویی توسط کارشناس اورژانس انجام پذیرفت و بیمار با کمک امادگران هلال احمر و با basket (سبد مخصوص حمل بیمار)به پایین ارتفاع و سپس به آمبولانس منتقل و تحت مراقبت و مانیتورینگ (پایش) مداوم به بیمارستان امام سجاد (ع) منتقل گردید.
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان تصریح کرد: در هنگام تحویل دادن وی به بیمارستان، بیمار کاملا پایدار و هوشیار بوده و وضع عمومی وی خوب گزارش شده است.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.