امروز ۱۸ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۱ ق.ظ
پاسخگویی به بیش از 6500 تماس و انجام 2192 ماموریت اورژانسی، حاصل تلاش نیروهای اورژانس البرز در تعطیلات عید فطر بود.
پاسخگویی به بیش از 6500 تماس و انجام 2192 ماموریت اورژانسی، حاصل تلاش نیروهای اورژانس البرز در تعطیلات عید فطر بود.
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز دکتر مهرداد بابایی گفت : در ایام تعطیلات عید سعید فطر، کارشناسان تریاژ تلفنی اورژانس البرز به ۶۵۶۷ تماس پاسخ دادند که حاصل آن انجام ۲۱۹۲ ماموریت توسط تکنسینهای پرتلاش و ایثارگر این مرکز بود.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود : اورژانس البرز طی ایام تعطیل گذشته ضمن استقرار ناوگان خود در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان البرز با حضور در ۱۲۱ تصادف جاده ای ، به صد و چهل و پنج مصدوم بدحال، خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه کرد. وی جمع ساعات استقرار ناوگان اورژانس البرز را دستکم ۵۵۰ ساعت اعلام کرد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز در ادامه گفت : از روز دوشنبه که سفرهای درون و برون استانی آغاز شده و محورهای مواصلاتی استان البرز بخصوص محور کرج چالوس از ترافیک سنگین برخوردار بوده و در وضعیت بی سابقه تردد یکطرفه و محدودیت ترافیکی قرار داشت ، پایگاه اورژانس هوایی البرز با انجام ۱۴ عملیات هوایی ، ۲۲ مصدوم و بیمار بدحال را از نقاط مختلف استان در کمترین زمان ممکن به مراکز درمانی تخصصی انتقال داد.ارائه خدمات ویژه درمانی و انتقال ۱۵ مصدوم تصادفی ، ۳ بیمار با مشکل حمله حاد قلبی ، ۲ مصدوم با فوریت سقوط ،یک بیمار با مشکل سکته مغزی و یک بیمار با مشکل شکم حاد، خلاصه ای از عملکرد این پایگاه فعال اورژانس هوایی کشور در چهار روز گذشته بود.
بابایی همچنین به اقدامات این مرکز در چهار روز گذشته اشاره کرده و گفت : از جمله خدمات دیگر اورژانس البرز، استقرار دو باب درمانگاه صحرایی در پارکینگ ضلع غربی حرم مطهر در سی امین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب بود که در این اقدام ، ۲۵۷ نفر از زائرین با مراجعه به نیروهای خدمتگزار اورژانس البرز از خدمات درمانی پیش بیمارستانی برخوردار شده و دو نفر از ایشان توسط آمبولانس های اورژانس البرز به مرکز درمانی منتقل شدند.
همچنین در روز عید سعید فطر با استقرار نیروهای عملیاتی اورژانس ۱۱۵ البرز در مصلی ها و مساجد جامع استان البرز در خدمت نمازگزاران بوده و در راستای اجرای طرح کشوری پایش فشار خون اقدام کردند.

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.