امروز ۶ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۷ ب.ظ
در اولین هفته از تیرماه 98 ، شش تن در البرز غرق شدند.
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز ، دکتر مهرداد بابایی گفت : با شروع فصل گرم و سوزان تابستان ، ماموریتهای اورژانس البرز نیز حال و هوای داغتری در بعضی از حوادث خاص این فصل پیدا کرد.
وی گفت : افزایش چشمگیر در تماسهای اورژانسی و حوادث ترافیکی خودنمایی می کند ولی غرق شدگی های مکرر در این فصل از سال بیش از سایر موارد جلب نظرکرده که نیاز به تامل بیشتر و به کارگیری تمهیدات ویژه از سوی مسئولین ذیربط و شهروندان محترم را گوشزد می کند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز دقیقتر به ماموریتهای با موضوع غرق شدگی اورژانس البرز در هفته قبل اشاره کرد: ۴ مأموریت با فوریت غرق شدگی در هفته اول تیر ماه توسط تکنسینهای اورژانس انجام شد که سه تن پس از خروج از آب و انجام اقدامات درمانی حفظ حیات ، به مراکز درمانی منتقل شدند که از جمله می توان به کودک ۹ ساله طالقانی اشاره کرد که پس از نجات از رودخانه ، در عملیات اورژانس هوایی به بیمارستان البرز کرج منتقل شدند. متأسفانه ۳ تن نیز جان خود را از دست دادند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز ادامه داد : تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده توسط پرستاران تریاژ تلفنی اورژانس ۱۱۵ البرز در هفته گذشته یازده هزار و صد و نود و پنج تماس تلفنی بوده و تعداد سه هزار و چهارصد و بیست و پنج ماموریت نیز توسط تکنسینهای پرتلاش اورژانس انجام یافت .
در جریان انجام این تعداد ماموریت ، چهار صد و پنجاه و دو مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و دو هزار و نهصد و هفتاد و سه ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ البرز بالغ بر یک هزار و سیصد و هشتاد و پنج نفربوده و هزار و چهارصد و نه نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی در گزارش عملکرد هفتگی پایگاه اورژانس هوایی البرز گفت : در هفته ای که گذشت اورژانس هوایی البرز با اعزام به ۹ ماموریت ، ۲۲ مصدوم بدحال را ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه حفظ حیات به مراکز درمانی استان انتقال داد که از این تعداد ، ۱۶ مصدوم تصادفی ، ۴ بیمار قلبی ، یک خانم باردار و یک کودک ۹ ساله با فوریت غرق شدگی از خدمات اورژانس هوایی البرز بهره مند شدند.

در پایان به هموطنان عزیزی که در ایام گرم تابستان به قصد تفریح و فرار از گرما به حاشیه رودخانه ها و سدها پناه می برند توصیه می شود لحظه ای از کودکان و نوجوانان خود غافل نشده و به علائم ایمنی و تابلوهای هشداردهنده در ساحل رودخانه‌ها و سدها توجه کنید تا از بروز حوادث تلخ و جبران ناپذیر به سهم خود جلوگیری کرده باشید.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.