امروز ۲۶ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۰ ق.ظ
در دومین هفته از تیر ماه 98 ، نه نفر در استان البرز عرق شدند.
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز ، دکتر مهرداد بابایی گفت : در دومین هفته از تیرماه ۹۸ اورژانس البرز حوادث ویژه ای را پوشش داده و اقدامات همه جانبه را با بکارگیری تمام توان خود برای نجات مصدومین این حوادث انجام داد.
وی در شرح حوادث خاص این استان افزود: ۷ مأموریت با فوریت غرق شدگی در هفته گذشته توسط تکنسینهای اورژانس انجام شد. ۹ نفر دچار حادثه شدند که سه تن پس از خروج از آب و انجام اقدامات درمانی حفظ حیات ، به مراکز درمانی منتقل شدند ولی متأسفانه ۶ تن نیز جان خود را فقط و فقط به خاطر بی احتیاطی از دست دادند.
رئیس اورژانس ۱۱۵ البرز خلاصه عملکرد اورژانس البرز در هفته گذشته را پاسخگویی به یازده هزار و سیصد و چهل و نه تماس تلفنی و انجام تعداد سه هزار و چهارصد و هفتاد و شش ماموریت توسط تکنسینهای پرتلاش اورژانس برشمرد.
در جریان انجام این تعداد ماموریت ، چهار صد و چهل و سه مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و سه هزار و سی و سه ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
وی در ادامه افزود: تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ البرز بالغ بر یک هزار و دویست و هشتاد و نه نفربوده و هزار و چهارصد و پنجاه و پنج نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین گفت: در هفته ای که گذشت اورژانس هوایی البرز با اعزام به ۱۱ ماموریت ، ۱۷ مصدوم بدحال را ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه حفظ حیات به مراکز درمانی استان انتقال داد .
بار دیگر به هموطنان عزیزی که در ایام گرم تابستان به قصد تفریح و فرار از گرما به حاشیه رودخانه ها و سدها پناه می برند توصیه می شود لحظه ای از کودکان و نوجوانان خود غافل نشده و به علائم ایمنی و تابلوهای هشداردهنده در کنار ساحل رودخانه‌ها و سدها توجه نمایند.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.