امروز ۲۶ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۲ ق.ظ
مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آبادان خبر داد: این مرکز بیش از ۲ هزار نفر را در سامانه طرح ملی بسیج کنترل فشار خون ثبت کرد
image_print

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آبادان، در پایان طرح ملی بسیج کنترل فشارخون اظهار داشت: ،با آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون ،مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان نیز طبق رسالت و وظایف خود همگام با سایر  واحد ها در این طرح شرکت کردند.

ولید محمدنژادیان افزود: در اجرای این طرح علاوه بر پایگاه های ثابت شهری و روستایی برحسب نیاز پایگاه های سیار اورژانس ۱۱۵ در محل های پر تردد شهر،ادارات،پارک ها ،بازار،مصلی نماز جمعه و سایر نقاط پر جمعیت شهری مستقر شده اند.

وی ادامه داد: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی با به کار بردن حداکثر توان خود توانستند فشار خون ۲۰۲۹ نفر را بررسی و در سامانه خوداظهاری کنترل فشار خون ثبت نمایند.

وی در آخر  افزود :علاوه بر غربالگری فشار خون جامعه هدف بنر هایی نیز تهیه و بر روی آمبولانس های ۱۱۵ نصب شد تا مردم هرچه بیشتر به عوارض این بیماری (قاتل خاموش) آشنا شوند .

یادآور می شود طرح ملی بسیج کنترل فشارخون بالا از روز جمعه ۱۷ خردادماه شروع شد و تا پایان روز شنبه ۱۵ تیرماه ۹۸ در کلیه مراکز درمانی،بهداشتی،داروخانه ها و پایگاههای شهری و روستایی در شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان اجرا شد.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.