امروز ۲۲ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۱ ق.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان کودک سه ساله با آسیب شدید به قفسه سینه به دنبال تصادف، توسط تکنسین های اورژانس نیشابور خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از نجات جان کودک سه ساله با آسیب شدید به قفسه سینه به دنبال تصادف، توسط تکنسین های اورژانس نیشابور خبر داد.

دکتر قاسم مشار موحد گفت: در ساعت ۱۳:۲۳ سه شنبه ۲۵ تیر ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ مبنی بر تصادف کودک سه ساله با موتور سیکلت در شهر قدمگاه و انتقال کودک به درمانگاه، پایگاه اورژانس جاده ای امام رضا(ع) به درمانگاه قدمگاه اعزام شد.

متخصص طب اورژانس ادامه داد: تکنسین های اورژانس پس از تحویل مصدوم و معاینه دقیق متوجه آسیب شدید و افزایش فشار داخل قفسه سینه مصدوم شده که عامل اصلی وضعیت ناپایدار کودک بوده است. پس از مشورت با پزشک اورژانس اقدام به برداشتن فشار از قفسه سینه مصدوم توسط سر سوزن نموده که این اقدام باعث نجات جان کودک شده است.

او افزود: با هماهنگی های صورت گرفته توسط مرکز ارتباطات اورژانس با مرکز کنترل ترافیک شهری و ایجاد خط سبز، آمبولانس در کوتاه ترین زمان به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن رسید و مصدوم پس از تحویل به بخش اورژانس توسط پزشک اورژانس بررسی و اقدامات اورژانسی انجام شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور در پایان از تکنسین های اورژانس جاده ای امام رضا (ع) آقایان رضا دهنوی و محمد علی برزنونی که باعث نجات جان این کودک شده بودند و کارشناسان پرستاری مرکز ارتباطات اورژانس خانم ها سمیه سادات حسینی و خیرالنساء حسینی که با هماهنگی های به موقع موجب سریعتر رسیدن آمبولانس به بیمارستان شده بودند تقدیر و تشکر نمود.

شایان ذکر است این کودک هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن تحت مراقبت می باشد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.