امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۰ ب.ظ
سرپرست اورژانس 115 کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد : با اقدام سریع و به موقع اورژانس 115  یاسوج کودک 9 ماهه  ی  که بعلت  ورود جسم خارجی در گلو دچار انسداد راه هوایی  شده بود از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.
image_print

 

نجات جان حتمی کودک ۹ ماهه در بلهزار  توسط فرشتگان نجات ۱۱۵/کهگیلویه وبویراحمد

 

سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد : با اقدام سریع و به موقع اورژانس ۱۱۵  یاسوج کودک ۹ ماهه  ی  که بعلت  ورود جسم خارجی در گلو دچار انسداد راه هوایی  شده بود از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵؛ محسن جلیل با بیان اینکه این اتفاق  در  حوالی ساعت  ۲ بامداد روز گذشته ۲۴ تیرماه ۹۸ به مرکز دیسپچ اورژانس ۱۱۵ یاسوج گزارش شد، افزود: خوشبختانه با اقدام سریع و به موقع دو تکنسین کارشناس پایگاه ۷۰۷ بنامهای هادی، دوست و سجاد، حکمت زاده این کودک ۹ ماهه از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و بار دیگر به آغوش خانواده برگشت.

سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر افزود: در پی اعلام این حادثه مبنی بر خفگی و اسپیراسیون، کودک  ۹ماهه ای در بلهزار، بلافاصله پایگاه جاده ای ۷۰۷ (جاده کمربنی اصفهان)تکنسین ها اقایان هادی دوست و سجاد حکمت زاده بر بالین بیمارحاضر شدند.

جلیل با اشاره به اینکه کودک بر اثر گیر کردن شی خارجی در گلو   خفه،  هایپوکسی و سیانوز شدیدگرفتار شده بود  با اقدامات به جا  و سریع  و حرفه ای نظیر مانور Back blow و باز کردن راه هوایی نوزاد و عملیات لوله گذاری(اینتوبیشن) باعث بخشیدن زندگی دوباره به این نوزاد ۹ ماهه شدند که این عملیات در نوع خودش عالی و حرفه ای  بود.

محسن جلیل با بیان اینکه  این کودک  توسط پایگاه ۷۰۷  با پایش و کنترل دقیق علایم حیاتی و مانیتورینگ بیمار ، باز شدن راه هوایی   با صحت و سلامتی و برگشتن تنفس و هوشیاری بالا تحویل بخش اتفاقات اطفال امام سجاد یاسوج داده شد نیز از دو تکنسین مجرب و کاردان اورژانس پایگاه جاده ای ۷۰۷ بنامهای دوست و حکمت زاده تقدیر و تشکر فراوان کرد و از خداوند متعال سلامتی همه تکنسینهای اورژانس را خواهان شد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.