امروز ۳۰ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۳ ب.ظ
اعلام اهداف مهم سازمان اورژانس کشور توسط آقای دکتر کولیوند در حاشیه اجلاس روسای دانشگاههای کشور در مشهد
image_print

اجرای طرح آموزش سلامت یار در خانواده ها در دستورکار اورژانس کشور قرار گرفت
رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه آگاهی بخشی و آموزش اقدامات پیشگیرانه در جامعه می تواند مخاطرات ناشی از حوادث را کاهش دهد گفت: در همین راستا طرح آموزش سلامت یار در خانواده ها و تربیت نیروهای داوطلب مردمی در دستورکار اورژانس کشور قرار گرفت.

دکتر کولیوند، ضمن اشاره به عملکرد خوب مراکز اورژانس کشور در گام عملیاتی بحران ها و مدیریت آن گفت: در بخش اموزش و پیشگیری همچنان نیازمند تقویت هستیم و لازم است با تعریف و تمرین سناریوهای مختلف بحران، آمادگی های اطلاعاتی و عملیاتی خود را ارتقاء دهیم.

وی با اشاره به وقوع حادثه سیل در سال جاری و حضور گروه های مردمی و NGO ها در فضای امدادرسانی به مناطق سیل زده گفت: در حوادث اینچنینی که وسعت آن قابل توجه است چنانچه نیروهای امدادی مردمی در قالب تیم های داوطلب از قبل آموزش دیده و در کارگروه های مختلف سلامت بسیج شوند، قطعا حضورشان بهره وری بیشتری خواهد داشت.

رییس سازمان اورژانس کشور همچنین به اجرای طرح آموزشی سلامت یار در بین خانواده ها اشاره کرد و گفت: هدف آن است که در هر خانواده یک نفر توانایی کمک های امدادی را داشته باشد و در صورت بروز حادثه ای بتواند تا رسیدن نیروهای اورژانس فضا را مدیریت کند؛ این آموزش ها در حال حاضر از طریق مدارس، مساجد و در فضای مجازی دنبال می شود.

دکتر کولیوند از اجرای طرح آموزش تکنسین فوریت های پزشکی زن در کشور نیز خبر داد و گفت: بمنظور رفاه حال بانوان آسیب دیده و امدادرسانی هر چه بهتر به آنان در سوانح طرح آموزش تکنسین فوریت های پزشکی زن در کشور در آینده ای نزدیک عملیاتی خواهد شد.

سه هزار نیرو جذب سازمان فوریت های پزشکی کشور می شوند

رییس سازمان فوریت های پزشکی کشور اظهار کرد :این سازمان در نظر دارد از مجموع افرادی که جذب نظام بهداشت و درمان می شوند سه هزار نفر را برای خدمات دهی در فوریت های پزشکی جذب کند.

دکتر پیر حسین کولیوند ، با اشاره به اینکه این سازمان همچنین به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم در نظر دارد تا تعدادی آمبولانس جدید خریداری کند، بیان کرد :خرید تعداد جدید آمبولانس به منظور تجهیز بیشتر ناوگان زمینی است، البته در سال های اخیر تعداد ناوگان زمینی از ۲۴۰۰به ۵۵۰۰افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه برای خرید تعدادی بالگرد نیز در حال رایزنی هستیم، عنوان کرد :همچنین تعدادی اتوبوس آمبولانس جذب حوزه درمان خواهد شد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.