احیای موفق توسط تکنسینهای پایگاه شهری یاسوج

سرپرست اورژانس 115 کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد : با تلاش دو تکنسین اورژانس پایگاه شهری یاسوج بیمار 53 ساله  ای در یاسوج بعداز ایست قلبی احیا موفق شد.

به روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ محسن‌جلیل تصریح کرد: در حوالی ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۱ مرداد ماه سال جاری در پی گزارشی به مرکز دیسپچ یاسوج مبنی بر بیهوش شدن آقای ۵۳ ساله بلافاصله اورژانس پایگاه شهری یاسوج به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه تکنسین اورژانس آقایان فرهادی و پیروز در همان مراحل اولیه بررسی بیمار متوجه شدند که فاقد علایم حیاتی (نبض و تنفس) می باشد بلافاصله (cpr) فشار به قفسه سینه بیمار را شروع کردند.

سرپرست اورژانس ۱۱۵  کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در ادامه کار بلافاصله تکنسین ها اقدامات پزشکی لوله گذاری ، رگ گیری و دارو درمانی را شروع کردند افزود: بعد از نیم ساعت سی پی آر کردن نبض بیمار برگشت و بیمار را با ریتم سینوسی منظم و مانیتورینگ تحویل بیمارستان شهید بهشتی یاسوج دکتر مولایی متخصص طب اورژانس دادند.

لازم به ذکر است متخصص طب اورژانس از دو تکنسین بابت اقدامات پزشکی و موثر این دو تکنسین در نجات بیمار ایست قلبی قدردانی کرده بود.

در پایان سرپرست اورژانس استان از اقدامات احیای موفق این دو تکنسین  صالحی و پیروزه با لوح سپاسی از زحمات هر دو تشکر و قدردانی بعمل آورد.