امروز ۱۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۳ ب.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
کارگاه تخصصی مفاهیم پدافند غیرعامل در حوزه سلامت توسط  مرکز حوادث و فوریت های پزشکی آبادان به مدت دو روز برگزار گردید.
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز حوادث دانشکده علوم پزشکی آبادان:

 

دکتر امین منصور رئیس اداره پدافند غیر عامل دانشکده علوم پزشکی آبادان (رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مرکز حوادث دانشکده) گفت:

 

این کارگاه به مدت دو روز با توجه به در پیش رو بودن همایش عظیم اربعین حسینی و در جهت آمادگی هرچه بیشتر پرسنل عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی و پرسنل بهداشتی _درمانی مراکز و بیمارستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان به همت تیم واکنش سریع ستاد مرکز حوادث و فوریت های پزشکی به تاکید دکتر سلمان زاده رئیس دانشکده (رئیس کمیته پدافند دانشکده) برگزار شد.

دکتر منصور در ادامه افزودند:در این کارگاه آموزشی به بررسی اهمیت پدافند غیر عامل در حوزه نظام سلامت،  معرفی تهدیدات حوزه سلامت منطقه،آشنایی با تیم های واکنش سریع ،آشنایی با مواد خطرناک و پرتو زا ، آشنایی با پنل حوادث CBRNE  و وسایل حفاظت فردی، پروتکل مسمومیت با گاز کلر و آنتی دوت ها و  آشنایی با رصد و پایش تهدیدات زیستی در بیمارستان ها پرداخته شد.

 

ایشان با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی و تبیین اهمیت مرور مفاهیم پدافند غیر عامل در حوزه سلامت ،بیان کردند: اهمیت موضوع پدافند غیر عامل در نظام سلامت و قرارگاه زیستی با توجه به شرایط حساس منطقه به میزان آمادگی ،سرعت واکنش و به روز بودن اطلاعات پرسنل بهداشتی_ درمانی و نیروهای عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی مرتبط می باشد از این رو نقش مهم و حیاتی نیروهای بهداشت ودرمان در زمان بروز حوادث و تهدیدات زیستی اهمیت ویژه ای دارد.

بر این اساس آموزش این گروه ها در اولویت برنامه ریزی های دانشکده علوم پزشکی و مرکز حوادث و فوریت های پزشکی  در دستور کار قرار داده شد.

وی در پایان گفت: از تیم واکنش سریع مرکز حوادث ،اساتید و مدعوین محترم بابت تشکیل این کارگاه آموزشی بسیار مهم تشکر میکنم.

این کارگاه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ شهریور ۹۸ در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.

مدرسین و اساتید این دوره آموزشی آقایان دکتر امین منصور (دبیر کمیته پدافند غیر عامل)،سید عباس حسینی،سعید نصیری، مجاهد سلامی،سید مهدی نظاری،مهندس فخر الدین شمسی زاده و دکتر شکری بودند.

 

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.