امروز ۲۲ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۰۹ ق.ظ
سرپرست سازمان اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرکرد بود.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی اورژانس کشور در مرکز استان چهارمحال و بختیاری؛ امروز جمعه ۲۹شهریور۹۸ دکتر محمد حیدری سرپرست سازمان اورژانس استان چهارمحال و بختیاری و جمعی از پرسنل اورژانس در مراسم نماز عبادی و سیاسی جمعه مصلی امام خمینی شهرکرد حضور پیدا کرد.
دکتر محمد حیدری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و سخنرانی ایشان به شرح زیر است:
باسلام و درود و تهیت به ارواح طیبه شهدا و با درود بی پایان به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آرزوی طول عمر و سلامتی برای مقام عظمای ولایت، خدا را شاکرم که در ماه محرم در جمع شما برادران و خواهران شریف و عزیز نمازگزار در این مراسم پرفیض عبادی ـ سیاسی حضور دارم. می‌خواهم از این فرصت استفاده کرده و به‌عنوان سرپرست سازمان اورژانس استان چهارمحال و بختیاری درباره تاریخچه، خدمات، اهداف و ‌عملکرد اورژانس سخن بگویم.
برادران و خواهران نمازگزار؛ ضمن ادای احترام به پیشگاه سرور و سالار شهیدان در آستانه ماه محرم، ‌ماه عدالت خواهی و حق طلبی قرار داریم پس باید بتوانیم ضمن بهره‌مندی از فیوضات و برکات این ماه عزیز، با پیروی از منش والای انسانی و اخلاقی حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در جهت رضایتمندی خدای رحمان و خلق خدا گامهای موثری را برداریم.
در ۱۴ آذر ۱۳۵۲ حادثه تلخ در فرودگاه مهرآباد تهران اتفاق افتاد و به دلیل ارتعاشات ناشی از سر و صدای هواپیماها سقف فرودگاه فرو ریخت و ۱۶ کشته و ۱۱ مصدوم بر جای گذاشت و با توجه به اینکه سیستمی جهت درمان و انتقال مصدومان در کشور نبود در همان سال اورژانس تهران شکل گرفت
در سال ۱۳۵۴ نیز اورژانس استان چهارمحال و بختیاری با یک پایگاه در شهرکرد راه اندازی شد و در سال ۱۳۵۶ به بعد اورژانس۱۱۵ در دیگر شهرستانها راه اندازی شد و هم اکنون سازمان  اورژانس استان چهارمحال وبختیاری  با ۵۰ پایگاه که از این تعداد۳۳جاده ای و ۱۷ شهری است به مردم عزیز استان خدمات سلامت ارائه می کند.
ایشان اضافه کردند تعداد پایگاه اورژانسی که به همت خیرین سلامت استان ساخته شده ۱۹ پایگاه که از این تعداد ۱۵ پایگاه بهره برداری شده و ۴ پایگاه در حال احداث می باشد و از جمله افتخارات اورژانس حضور همگام با سایر سازمان های امدادی در اجرای برنامه های ملی و مذهبی نظیر نوروز، ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ، چهارشنبه آخرسال ،اربعین حسینی(ع) و اجرای بسته های خدمتی تخصصی از جمله مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی سازمان اورژانس می باشد.
دکتر حیدری افزود: میانگین زمان حضور اورژانس در محل حادثه پایگاه شهری  ۵ دقیقه و در پایگاه  جاده ای  ۹ دقیقه می باشد که نسبت به میانگین کشوری که پایگاه شهری ۸ دقیقه و پایگاه جاده ای ۱۴ دقیقه هست زمان بسیار خوبی است.
وی بیان کرد:در سال ۱۳۹۷ سازمان اورژانس استان حدود ۴۰،۰۰۰ ماموریت انجام داده بود و ۶ ماهه نخست امسال حدود ۲۳،۰۰۰ ماموریت انجام داده که از این تعداد ۵۴۰۰ مورد تصادفی و ۱۷،۶۰۰ مورد غیر تصادفی بوده است.
دکتر حیدری با توجه به آمار بالای مزاحمت های تلفنی اورژانس به لزوم همکاری و همراهی خبرگزاری ها و مردم در جهت کاهش آمار مزاحمت های اورژانسی اشاره کرد. و ایشان توصیه کردند با دادن آدرس درست محل حادثه و جمع نشدن در محل حادثه به بهبود روند خدمات رسانی به بیماران و مصدومان کمک کنند.
لازم به ذکر است سفیدپوشان اورژانس ۱۱۵ به منظور گرامیداشت روز اورژانس و فوریت های پزشکی در نماز جمعه شهرستانهای استان حضور یافتند و ضمن ارائه خدمات کنترل فشار خون و قندخون نمازگزاران را با خدمات اورژانس۱۱۵ آشنا کردند.

 

 

انتهای پیام/.

 

 

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.