امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۶ ب.ظ
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به غرق شدگی 1175 نفر در محیط‌های آبی در 6 ماه نخست امسال در سطح کشور گفت: 728 نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ مجتبی خالدی با تاکید بر اینکه ۱۳ درصد از افراد غرق شده در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال قرار دارند، اظهار کرد: در ۶ ماه نخست امسال از مجموع ۱۱۷۵ مصدوم و فوتی حوادث ناشی از غرق شدگی ۲۱ درصد مربوط به میانگین سنی ۱۱ تا ۲۱ سال، ۱۳ درصد مربوط به ۴ تا ۱۰ سال،۱۸ درصد مربوط به ۳۱ تا ۴۰ سال، ۲۵ درصد مربوط به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال، ۸ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵ درصد مربوط به کودکان زیر ۳ سال، ۴ درصد مربوط به ۵۱ تا ۶۰سال و  ۶ درصد مربوط به گروه سنی بالای ۶۱ سال و بیشتر هستند.

وی افزود: در این مدت، کوچکترین فرد غرق شده پسربچه ۶ ماهه‌ای در روستای تازه کند اردبیل بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان، ترخیص شد. مسن ترین فرد غرق شده هم، آقا ۹۵ ساله در ارومیه در محل حادثه جان باخت.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به غرق شدگی ۱۱۷۵ نفر در محیط‌های آبی در ۶ ماه نخست امسال در سطح کشور، بیان کرد: ۴۴۷ نفر پس از نجات از غرق شدگی توسط اورژانس پیش بیمارستانی تحت مداوای اولیه قرار گرفتند که ۳۶۴ نفر مصدوم جهت ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل و ۸۳ نفر در محل حادثه درمان شدند. همچنین ۷۲۸ نفر نیز، جان خود را در این مدت از دست داده‌اند.

خالدی با اشاره به اینکه رودخانه‌ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی قرار دارند، گفت: در ۶ ماه گذشته ، از مجموع ۱۱۷۵ غریق از نظر تفکیک مکانی ۳۷۲ نفر معادل ۳۵ درصد از کل غریق‌ها در رودخانه‌ها، ۱۰ درصد در سایر محیط‌های آبی شامل (حوض، جوی، آب انبار و…)،۱۰ درصد در دریاچه پشت سد، ۲۹ درصد در دریا، ۸ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا و دریاچه های طبیعی دچار غرق شدگی شده‌اند.

وی افزود: استان‌های مازندران، گیلان و آذربایجان غربی در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی هستند و در ۶ ماه نخست امسال بیشترین غرق شدگی به ترتیب مازندران، با ۲۵۲ نفر،گیلان با ۱۲۳ نفر و آذربایجان غربی با ۸۳ نفر هستند. بیشترین فوتی نیز به ترتیب به مازندران با ۱۰۰ نفر،گیلان با ۵۴ آذربایجان غربی با ۵۰ نفر اختصاص دارد.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی در ۱۳ اردیبهشت با ۲۷ مورد، ۲۱ و ۲۸ تیرماه با ۲۶ مورد و روز ۷ تیر با ۲۵ مورد به وقوع پیوسته است و در این مدت بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۲۸ تیر با ۲۲ نفر، ۱۴ تیر با ۱۶ نفر و ۱۳ اردیبهشت با ۱۵ نفر  اتفاق افتاده است.

 

عضو می شم

  یک پاسخ به “غرق شدگی ۱۱۷۵ نفر در ۶ ماه نخست امسال”

  1. باسلام و خسته نباشید
   اطلاعاتی از آمار غرق شدگان ۸ شهریور مازندران شهرستان نوشهر می خواستم
   آیا اطلاع رسانی شده؟

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.