امروز ۲۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۸ ق.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
دومین کارگاه آموزشی مدیریت مصدومان ترومایی در شرایط پیش بیمارستانی PHTM به مدت دو روز توسط مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی  آبادان:

 دکتر امین منصور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی  آبادان گفت :

دومین کارگاه مدیریت مصدومان ترومایی در شرایط پیش بیمارستانی   PHTMدر تاریخ های ۳۰ و۳۱ شهریور ماه ۹۸ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در محل مرکز مهارت های بالینی معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان به مدت دو روز توسط اساتید و مربیان برگزیده و برتر استان که مورد تایید سازمان اورژانس کشور می باشند و با حضور ناظرین اعزامی این سازمان  برگزار گردید.

دکتر منصور با اشاره به اینکه کارگاه PHTM  طبق ابلاغ  برنامه عملیاتی سازمان اورژانس کشور برگزار گردید ، گفت: مطالب و دورس مطرح شده در این دوره از مباحث استاندارد تدوین شده در سازمان اورژانس کشور می باشد. اهداف و رسالت برگزاری این کارگاه ارتقای سطح دانش و سنجش میزان آمادگی پرسنل فوریت های پزشکی مرکز آبادان در برخورد با بیماران ترمایی در شرایط پیش بیمارستانی می باشد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی در ادامه افزودند:  به همت واحد آموزش ،مربیان و ناظرین اعزامی سازمان اورژانس این کارگاه بسیار ارزنده و مفید در دو بخش تئوری و عملی طبق سناریوهای از پیش تعیین شده در چندین ایستگاه خاص با ۲۴ نفر شرکت کننده  عملیاتی شد و برای شرکت کنندگان این دوره مباحث مختلفی از قبیل تروما سر و صورت ،ستون فقرات و..مدیریت راه هوایی ،کنترل خونریزی و شوک ،نحوه ثابت سازی اندام ها با استفاده از ابزار مناسب اتل گیری، انواع سوختگی و نحوه برخورد با تروما نافذ با جسم خارجی و تیر اندازی بیان گردید .

 وی در پایان گفت: ۲۴ شرکت کننده این دوره پس از گذراندن مراحل و ایستگاه های آزمون عملی و تئوری آمادگی خودشان را محک زدند و در آخر نفرات برتراول تا دهم معرفی شدند.

مربیان و اساتید شرکت کننده در این دوره آقایان دکتر فتحی متخصص طب اورژانس ،سید عباس حسینی ارشد پرستاری و مسعود ابوعلی کارشناس فوریت های پزشکی می باشند.

همچنین آقای امین صدیقی از واحد آموزش اورژانس کشور و خانم فیروز بخت ناظر از واحد آموزش مرکزحوادث وفوریت های پزشکی آبادان  بعنوان ناظر حضور داشتند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.