امروز ۱۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۳ ب.ظ
مصدوم پس از انتقال در عملیات اورژانس هوایی البرز بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت.
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز دکتر مهرداد بابایی گفت: مرد ۵۲ ساله ای از اهالی شهرستان طالقان پنجشنبه ، چهارم مهر در ارتفاعات گته ده دچار سقوط و آسیبهای متعدد ستون فقرات و قفسه سینه شده و عوامل هلال احمر در عملیات جستجوی چند ساعته ، مصدوم را یافتند ولی به دلیل وضعیت مصدوم و تاریک شدن هوا انتقال وی امکانپذیر نبود.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: با درخواست انتقال هوایی از سوی هلال احمر، در اولین ساعت کاری اورژانس هوایی البرز در بامداد جمعه ۵ مهر، عملیات انتقال هوایی مصدوم آغاز شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز در اهمیت نقش این پایگاه ویژه اورژانس هوایی در سطح کشور اظهار کرد: در کمتر از ۱۵ دقیقه مصدوم مذکور ، ضمن دریافت خدمات درمانی ویژه حفظ حیات از محل حادثه به کرج منتقل شده و بلافاصله در اتاق عمل بیمارستان شهید مدنی تحت عمل جراحی قرار گرفت.
گفتنی است انتقال زمینی مصدوم به اولین مرکز درمانی تخصصی، علاوه بر خطراتی که حین انتقال برای عوامل امدادی و مصدوم محتمل بود و با توجه به وخامت وضعیت حیاتی مصدوم و بعد مسافت دستکم ۶ ساعت طول می کشید.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.