امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵ ب.ظ
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور از تمهیدات و آماده باش اورژانس برای راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد.
image_print

امکانات اورژانس پیش بیمارستانی برای اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشو؛ دکتر نوری معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در گفت‌وگو با اشاره به تمهیدات اورژانس برای مراسم پیاده روی اربعین امسال اظهار کرد: برای مراسم پیاده روی اربعین تعداد یک هزار و ۱۰۰ دستگاه اورژانس زمینی در نظر گرفته شده است که این تعداد در مقایسه با سال گذشته به اندازه ۲۰۰ دستگاه افزایش داشته است.

او ادامه داد: سازمان اورژانس کشور ۴۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس  و ۱۵ فروند بالگرد برای مراسم پیاده روی اربعین امسال در نظر گرفته که در مقایسه با سال گذشته ۵ بالگرد  به اورژانس هوایی و ۹ اتوبوس آمبولانس به ناوگان زمینی  برای خدمت رسانی به زائران اربعین اضافه شده است.

نوری بیان کرد: برای مراسم اربعین امسال تعداد ۵ دستگاه خودروی ارتباطات و ۴ دستگاه خودرو تعمیرگاه سیار در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز به عنوان پشتیان به ناوگان اورژانس خدمت رسانی کند.

تمهیدات ویژه اورژانس برای راهپیمایی اربعین حسینی/ از راه اندازی ۹ بیمارستان صحرایی تا آماده باش ۱۵ بالگرد هوایی


 

اعزام  ۳ هزار و ۶۰۰ تکنسین اورژانس به مرزهای ایران 

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با اشاره به آمار تکنسین های اورژانس اعزام به راهپمیایی اربعین حسینی گفت: در مراسم پیاده روی اربعین امسال تعداد ۱۷ هزار نفر تکنسین اورژانس به عنوان نیرو‌های عملیاتی فوریت‌های پزشکی در آمادگی کامل به سر می‌برند و ۳ هزار و ۶۰۰ تکنسین فوریت‌های پزشکی به مرزهای کشور اعزام می‌شوند.

آماده باش ۶  بیمارستان‌ و  ۴۱۲ تخت بیمارستانی در مرزها

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور بیان کرد: سازمان اورژانس کشور تعداد ۹ بیمارستان سیار و ۳ کلینیک سیار  برای خدمت رسانی به زائران  اربعین حسینی امسال راه اندازی می‌کند.

نوری با  اشاره به تعداد بیمارستان های مرزی و بیمارستان های پشتیبان در سایر استان ها برای امدادرسانی به زائران اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: ۶  بیمارستان‌ در خط مرزی  و ۹۱ بیمارستان‌ پشتیبان کننده برای مراسم پیاده روی اربعین امسال در نظر گرفتیم که از این تعداد ۲۲ بیمارستان‌ پشتیبانی کننده حلقه اول و ۶۹ بیمارستان‌ پشتیبانی کننده حلقه دوم  هستند.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور ادامه داد: ۴۱۲ تخت‌ در بیمارستان‌های خط مرزی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی امسال در نظر گرفته شده و  ۱۸۲ تخت‌های به بخش های CCU و ICU و اورژانس این بیمارستان ها اضافه کرده ایم.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با بیان اینکه امکان وقوع حوادث غیر مترقبه و حملات شیمیایی وبیولوژیکی همیشه وجود دارد، گفت: باید پدافند غیر عامل همیشه آماده باش باشد و  از این رو ۲۰ دستگاه آمبولانس‌ CBRNE و ۴ بیمارستان‌ CBRNE در راهپیمایی اربعین حسینی امسال در آماده باش کامل قرار دارند.

تمهیدات ویژه اورژانس برای راهپیمایی اربعین حسینی/ از راه اندازی ۹ بیمارستان صحرایی تا آماده باش ۱۵ بالگرد هوایی


 

راه اندازی ۴ فروند بیمارستان هوایی برای خدمت رسانی به زائران حسینی

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: در مراسم پیاده روی اربعین امسال ۴ فروند بیمارستان هوایی و ۹ مقر تاکتیکی عملیاتی EOC در نظر گرفته شده است.

او یاد آوری کرد: سازمان اورژانس کشور ۵۶ عدد درمانگاه سرپایی برای مراسم پیاده روی اربعین امسال در نظر گرفته است.

تمهیدات ویژه اورژانس برای راهپیمایی اربعین حسینی/ از راه اندازی ۹ بیمارستان صحرایی تا آماده باش ۱۵ بالگرد هوایی

نظارت ۱۶۰  تیم بهداشتی بر موکب های اربعین حسینی

بهداشت و پیشگیری و نظارت بر رعایت بهداشت در موکب ها در طول مسیر پیاده روی اربعین بسیار حائز اهمیت است از این رو همه ساله در کنار نیروهای اورژانس کشور شماری از کارشناسان و نیروهای بهداشتی در طول مسیر راهپیمایی اربعین حسینی علاوه بر رعایت بهداشت در موکب ها و مکان های استراحت توصیه های بهداشتی لازم را به زائران می کنند.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور  با بیان اینکه رعایت بهداشت در مسیر پیاده روی اربعین همچون خدمات درمانی حائز اهمیت است، گفت:  ۸۴۵ نیروی مدیریتی بیماری‌ها امسال در طول مسیر راهپیمایی اربعین برای شناسایی و پیشگیری از ابتلای زائران به بیماری مشغول به فعالیت هستند و  ۱۶۰ تیم ۲ یا ۳ نفره نیرو‌های بهداشت محیط بر موکب‌های زائران اربعین حسینی نظارت می‌کنند.

 باشگاه خبرنگاران

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.