امروز ۱۴ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶ ب.ظ
مسئول اورژانس آباده خبر داد
نخستین کارگاه آموزشی اورژانس هوائی شمال فارس در شهر آباده با حضور دکتر سرور،رئیس اورژانس هوائی کشور در هفتمین روز از مهر ماه برگزار شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس فارس، دکتر ایمان اسعدی مسئول اورژانس آباده از برگزاری کارگاه آموزشی اورژانس هوایی در آباده خبر داد و گفت: با راه اندازی و آغاز به کار اورژانس هوایی آباده و لزوم آشنایی پرسنل اورژانس شهرستانهای شمال فارس با استانداردهای ارائه خدمات اورژانس هوایی،این کارگاه با حضور مدرس کشوری جناب آقای دکتر سرور برگزار گردید.


در این کارگاه آموزشی دکتر سرور با اشاره به این نکته که کشور ما دهمین کشوردر جهان و جزء شش کشور اول آسیا در زمینه حوادث غیر مترقبه است، گفت: در سال گذشته ۱۷ هزار کشته ترافیکی و ۶۲۰ هزار مجروح در این حوادث در کل کشور به ثبت رسیده است که استان فارس جزء سه استان اول این آمار است، لذا توجه به خدمات اورژانس و به ویژه اورژانس هوایی احساس میشود.

دکتر سرور اظهار داشت: تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸ چهل و چهار فروند بالگرد در اورژانسهای هوایی کل کشور مشغول ارائه خدمات در این زمینه هستند و چهل و چهارمین اورژانس هوایی کشور چندی قبل در آباده به بهره برداری رسیده است.
دکتر سرور،مزایای اورژانس هوایی را به شرح زیر عنوان کرد و افزود استفاده از اورژانس هوایی، مدت زمان رسیدن بیمار به مراکز درمانی را ۳۵۰ تا ۴۰۰ درصد کاهش میدهد:

۱-     انتقال سریع بیماران به مراکز درمانی

۲-     انتقال سریع نیروی متخصص بر بالین بیمار

۳-     انتقال تجهیزات به مکانهای مورد لزوم و پشتیبانی از ناوگان زمینی

۴-     امکان دسترسی به نقاط با دسترسی محدود (صعب العبور) و غلبه بر ترافیک

در پایان کاپتان میر باقری و سرکار خانم عزتی کارشناس اورژانس هوائی در مورد مخاطرات بالگرد اورژانس هوائی برای پرسنل و لزوم رعایت موارد احتیاط نکاتی را بیان کردند.

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.