امروز ۲۸ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ ق.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مرکز حوادث آبادان از اجرای طرح آموزش همگانی امداد و سلامت در مدارس و ادارات شهرستان های آبادان ،خرمشهر و شادگان توسط کارشناسان فوریت های پزشکی خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز حوادث وفوریت های پزشکی  آبادان دکتر امین منصور مدیر مرکز حوادث گفت:

طرح آموزش همگانی امداد خواهی و امداد رسانی در مدارس و ادارات شهرستان های آبادان،خرمشهر و شادگان از ابتدای مهر ماه امسال به همت  واحد آموزش و با استفاده از کارشناسان فوریت های پزشکی مجرب در زمینه تدریس و آموزش شروع گردید. این طرح از برنامه های عملیاتی مصوب شده  سازمان اورژانس کشور می باشد که همه ساله توسط  فوریت های پزشکی به مرحله اجرا در می آید.

ایشان در ادامه با تاکید بر لزوم ترویج آموزش همگانی بخصوص در مدارس اظهار داشتند : مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان  کار خود را همگام با بازگشایی مدارس و نظر به نتایج مثبت آموزش همگانی در زمینه های مختلف (چهارشنبه سوری، حوادث ترافیکی و…) در ارتقای سلامت جامعه در این امر فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون مدارس مختلف را تحت پوشش قرار داده است.

دکتر امین منصور افزود : در این مدارس سعی شد از طریق فرهنگ سازی مفاهیم آموزشی اقدام به معرفی اورژانس ۱۱۵ و آشنایی با نحوه امداد خواهی و امداد رسانی همچنین احیا پایه و مفاهیم وابسته به آن با روش های ساده و قابل فهم  برای دانش آموزان بیان شود .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی در پایان گفت : ثمره آموزش همگانی در سال های اخیر بخصوص  در بحث چهارشنبه سوری به وضوح قابل مشاهده است از این رو مرکز مدیریت حوادث  آبادان در نظر دارد تا آموزش همگانی را در تمام ادارات ، مدارس ،مصلی نماز جمعه،بازار و مکان های پر تردد با توجه به اصل پیشگیری بهتر از درمان ، عملیاتی سازد.

مدرسین حاضر در تصاویر خانم محمدی کارشناس پرستاری و افسر کنترل عفونت  ،کارشناسان فوریت های پزشکی آقایان راضی برزن،عبدالواحد محمدی و احمد شریعتی می باشند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.