امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۷ ق.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد از برپایی تمرین زلزله با حضور یگانهای امدادی در محل یخدان کوثر خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گناباد: در این مانور فرضی که صبح پنج‌شنبه ۱۱مهرماه در منطقه یخدان کوثر شهر بیدخت برگزار شد، اکیپ‌هایی از اورژانس ۱۱۵ و بهداشت محیط حضور داشتند.
در این مانور که با صحنه‌سازی وقوع زلزله‌ای فرضی به قدرت ۴ و سه دهم ریشتر در عمق ۱۵ متری زمین و وجود ۷ مصدوم فرضی آماده شده بود، امدادگران در عملیات‌های جستجو و نجات،تریاژو درمان ، تغذیه، اسکان اضطراری و حمایت روانی به خدمت‌رسانی به مصدومان فرضی پرداختند.

   

دکتر امین زمانی با بیان اینکه در این تمرین کلیه یگانهای امدادی دخیل در بحران حضور داشته و براساس شرح وضایف خود ایفای نقش نمودند افزود: اورژانس ۱۱۵ گناباد نیز با حضور به موقع در محل و ارزیابی اولیه توسط تیم ارزیابی سریع اقدام به برپایی منطقه تریاژ، درمان و انتقال در منطقه امن و نزدیک به صحنه نمود و مصدومین فرضی که توسط تیم های امداد و نجات هلال احمر به محل منطقه تریاژ منتقل میشدند را اولویت بندی نموده و بر اساس اولویت منتقل درمانگاه صحرایی نمود.
دکتر زمانی در ادامه گفت : در ابتدای شروع این تمرین چادرICP در محل ورودی به صحنه برپا و فرماندهان یگانهای امدادی در آن محل جمع و با دستور فرمانده صحنه و بر اساس شرح وضایف ،یگانهای خود را به محل حادثه اعزام کردند. همچنین در پایان تمرین کلیه فرماندهان یگانهای امدادی در محل چادر فرماندهی جمع و پس از گزارش اقدامات انجام شده توسط هر واحد نقاط ضعف و قوت مشخص و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر زمانی درانتها ضمن بیان اهمیت این تمرینات بیان کرد: از آنجا که کشور ما نیز در معرض انواع تهدیدها و بلایای طبیعی قرار دارد، لازم است تمام دستگاه ها همواره آماده مقابله با بروز حوادث احتمالی باشند وانجام این چنین تمرینات موجب افزایش آمادگی یگانهای امدادی و هماهنگی بیشتر بین آنها میشود .

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.